×

Jak dopasować rolety do wnętrz?

Jak dopasować rolety do wnętrz?

roletyDom, mieszkanie, nie ważne czy własne czy wynajęte, powinno być ostoją spokoju w dzisiejszym szalonym świecie. Dbamy o nasze cztery kąty dopieszczając najdrobniejsze szczegóły. Dążymy do tego alby czuć się dobrze, aby wnętrza pasowały do naszej osobowości i upodobań. Zdaniem wielu dekoratorów, jednym z kluczowych elementów mieszkania są okna. One wpuszczają do naszego azylu świat zewnętrzny, dają światło, powietrze, dlatego to im powinniśmy poświęcić najwięcej uwagi.

Każdy, kto wykańczał przestrzeń swego domu stanął przed wyborem: zasłony czy rolety. Wybór wcale nie jest oczywisty. Choć rolety posiadają wiele zalet to niekoniecznie pasują do każdego wnętrza. W salonie czy w pokoju dziennym zdecydowanie dostojniej wyglądają eleganckie zasłony. W ciągu dnia można je spiąć ozdobnymi spinami, uwidaczniając finezyjne firany.

Rolety okienne doskonale sprawdzą się natomiast w mniejszych pomieszczeniach. Są nieocenione w łazience, czy też w kuchni. W połączeniu z lekkimi firankami ozdobią sypialnię, czy też dziecięcy pokoju. Na rynku dostępne są ich rozmaite warianty. Prawdziwym hitem ostatnich lat są  rolety dzień- noc.  Zbudowane  z naprzemiennych układów pasów umożliwiają użytkownikowi dopasowanie ilości światła wpadającego do salonu. Są doskonalszą i znacznie bardziej elegancką wersją popularnych w latach dziewięćdziesiątych żaluzji. Ich jedyną wadą jest fakt, że poziome listwy ograniczają dostęp światła, stąd też mogą dodatkowo zaciemnić wnętrze.

Dla domatorów ceniących sobie klasyczne i wygodne rozwiązania zdecydowanie atrakcyjniejsze będą standardowe rolety materiałowe. Wykonane są z nieprzezroczystej tkaniny nawijanej na wałek umieszczony tuż nad szybą, dzięki czemu chronią przed agresywnym światłem. Posiadają właściwości termo izolujące. Zimą zatrzymują ciepło wewnątrz pomieszczenia, latem zaś izolują od wysokich temperatur. Ten rodzaj osłony zachęca ceną i dostępnością. Znajdziemy je w sklepie budowlanym, supermarkecie, a nawet w osiedlowym dyskoncie wielobranżowym.

Rolety dostępne są w rozmaitych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu możemy idealnie dopasować je do odcieni mebli, obicia kanapy, czy też dekoracji pokoju. Konstrukcja rolety przylega do szyby, co optycznie powiększa małe pomieszczenie i nadaje im lekkości . Producenci dbają o to by materiały, z których są wykonane, były trwałe i odporne na zabrudzenia. Tkaniny rolek pokrywane są często specjalnymi powłokami plamo zabespieczającymi, co stanowi dodatkową ochronę i ułatwia ewentualne czyszczenie rolety.

Projektując dom rozważmy wszystkie zalety zarówno zasłon jak i rolet. Dobrze dobrane wykończenie okien może dodatkowo upiększyć przestrzeń, w której żyjemy. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zapytajmy znajomych o ich doświadczenia. Możemy także skorzystać z wirtualnych wizualizacji naszych projektów. Przy odrobinie wysiłku możemy stworzyć wnętrza, które przez lata będą cieszyć nas swym pięknem i funkcjonalnością.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.