×

Jak najlepiej wyposażyć okna?

Jak najlepiej wyposażyć okna?

roletyRolety czy żaluzje? To pytanie nieustannie pojawia się w czasie urządzania mieszkań. Oczywiście nie znajdzie się na nie jednoznacznej odpowiedzi, dlatego warto przeanalizować największe zalety obydwu form zasłony okien.

Jeśli ktoś ceni sobie możliwość regulacji oświetlenia, powinien zwrócić szczególną uwagę na żaluzje, bo właśnie ta cecha uznawana jest powszechnie za ich największą zaletę. Największą, ale rzecz jasna nie jedyną. Coraz częściej do tworzenia żaluzji wykorzystuje się powłokę, która skutecznie odbija promienie słoneczne, chroniąc pokój przed nadmiernym nagrzaniem.

Z kolei decydując się na rolety, trzeba rozważyć, czy lepszy będzie zakup tych wewnętrznych, czy zewnętrznych. Wewnętrzne prócz oczywistej funkcji ochrony przed słońcem, zapewniają też odpowiednią dekorację pomieszczenia – często posiadają rozmaite wzory. Natomiast rolety zewnętrzne stanowią znacznie lepszą ochronę termiczną, eliminując jednocześnie szkodliwe promieniowanie UV. Prócz tego odcinają drogę do okna kroplom deszczu i podmuchom wiatru oraz potrafią sterować ilością powietrza dostającego się do mieszkania.

roletyChcąc dobrze wyposażyć okna, warto zastanowić się również nad markizami, które służą nie tylko jako osłona odkrytych tarasów czy balkonów, ale też stanowią solidną alternatywę dla rolet. Ich wysoką skuteczność zaobserwować można w szczególności przy oknach na poddaszu – hamując dopływ słońca, eliminują problem przegrzewania nawet najbardziej narażonych na światło pomieszczeń.

Z kolei markizy stosowane w celu okrycia tarasów moją oczywistą rolę – przede wszystkim zapewniają cień i chronią przed deszczem.

Coraz powszechniejsze stają się też moskitiery. Nie ma chyba osoby, która nigdy nie była dręczona przez owady dostające się do pomieszczenia przez otwarte okno.

Każdy doskonale wie, jakie to nieprzyjemne, dlatego obecnie na rynku mamy już wysokiej jakości siatki – moskitiery, stanowiące dla owadów zaporę nie do sforsowania. Co prawda spowalniają one nieco przepływ powietrza, ale są po prostu najbardziej skutecznym sposobem na zakończenie problemów z komarami.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.