×

Jak odpowiednio dobrać okucia i klamki do Twoich drzwi?

Jak odpowiednio dobrać okucia i klamki do Twoich drzwi?

Wbrew temu, co wydawać się może osobom mającym niewielką styczność dziedziną aranżacji wnętrz oraz remontów, dobór odpowiedniej klamki do drzwi oraz okucia jest zadaniem dość wymagającym. Dlaczego tak się dzieje?

.

Okazuje się bowiem, że nie wystarczy wzbogacenie drzwi wewnętrznych bądź ich odpowiedników zewnętrznych w elementy, które będą prezentować się korzystnie w kwestii wizualnej. Oczywiście aspektu tego w żadnym wypadku nie należy pomijać, szczególnie jeżeli zależy nam na osiągnięciu jednolitego, eleganckiego efektu oraz harmonii panującej w danej przestrzeni, jednakże nie powinien nam on przysłonić użyteczności takich komponentów.

Przede wszystkim należy dołożyć wszelkich starań, by klamki do drzwi oraz okucia wykonane zostały z wysokiej jakości materiału, który to odporny będzie na uszkodzenia mechaniczne, jak również który będzie w stanie bohatersko stawić czoła regularnej eksploatacji.

Niektórych z naszych czytelników kusić mogą produkty wykonane w całości z plastiku. Niekiedy prezentują się one dość estetycznie, a dodatkowo ich cena kształtuje się na bardzo przystępnym poziomie. Ze swojej strony odradzamy jednakże taki wybór, bowiem szybko okazać się może, że poza wyglądem elementy takie nie mają do zaoferowania nic więcej.

Kiedy tylko wystawione zostaną one na działanie zmiennych temperatur, duży nacisk, bądź też inne czynniki zewnętrzne, okazać się może że po zaledwie kilku miesiącach od zakupu po prostu odmówią one posłuszeństwa i pękną, co pociągnie za sobą konieczność nabywania nowych wyrobów i wydawania pieniędzy po raz drugi.


Jeżeli marzą się nam klamki do drzwi i okucia odporne na korozję, wytrzymałe, a także estetyczne, powinniśmy sięgnąć po produkty metalowe. Dostępne są one w wielu kolorach, między innymi szarym, złotym, brązowym, czy też czarnym, dzięki czemu bez trudu dostosujemy je do wyglądu nabytych uprzednio drzwi. Co równie istotne, ich prosty, ponadczasowy design łączy się z dużą odpornością na deformacje.

Produkty tego typu są także chwalone przez konsumentów z uwagi na ich znaczną żywotność. Okazuje się, że po ich nabyciu klient może zapomnieć o konieczności wymiany klamek lub okuć na nowe przez co najmniej kilka, a w niektórych przypadkach – nawet kilkadziesiąt lat. Stanowić więc będą one wręcz idealny wybór dla wszystkich osób, które pragną aranżację wnętrza i jego wyposażenie w niezbędne elementy wykończeniowe przeprowadzić tylko raz, a następnie po prostu korzystać z danego pomieszczenia, czy to w celach rekreacyjnych czy też związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Jeżeli jesteśmy posiadaczami wysokiej jakości drzwi wewnętrznych bądź zewnętrznych, w żadnym wypadku nie powinniśmy oszczędzać na klamkach lub też okuciach. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie, pokusić się możemy o wyroby z dodatkowymi zabezpieczeniami, co sprawi, że ewentualnemu włamywaczowi znacznie trudniej będzie pozbawić nas drogocennych kosztowności, z którymi wolelibyśmy się nie rozstawać. Jeżeli dobrze wybierzemy elementy uzupełniające nasze drzwi, z pewnością będziemy mogli spać spokojnie i cieszyć się maksymalnym komfortem ich użytkowania!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter