×

Jak oświetlić domowe biuro?

Jak oświetlić domowe biuro?

LampaCoraz większa liczba osób decyduje się na prowadzenie własnej działalności, zaś swe biuro urządza w swym mieszkaniu. Efektywna praca w domu wymaga odpowiedniej aranżacji. Jej podstawą jest komplet niezbędnych mebli biurowych, które swymi rozmiarami mogą dopasować się nawet do niewielkich mieszkań.

Wszystkie meble ustawione w pokoju do pracy powinny być dobrze dopasowane do siebie pod względem stylistycznym i kolorystycznym. Chaotycznie dobrane meble nie sprzyjają tak ważnej podczas pracy koncentracji. Muszą być również funkcjonalne.

Podstawowe znaczenie ma wygodne krzesło oraz biurko, najlepiej przystosowane do pracy na komputerze. Ważne są również półki i regały mogące pomieścić obszerną dokumentację. Wszystko to w istotny sposób wpływa na komfort pracy, jednak nie można pominąć innego, bardzo ważnego czynnika. To światło, bez którego nawet przy najwspanialszych meblach nie można dobrze i wydajnie pracować.

Najlepszym miejscem na urządzenie domowego biura jest pomieszczenie z dużym oknem, do którego wpada spora ilość światła dziennego. Nie zawsze jednak światło dzienne jest rozwiązaniem wystarczającym. Choć nie bez znaczenia pozostaje światło główne, nie jest ono w stanie zapewnić odpowiednich warunków osobie pracującej przy biurku. Z tego też względu bardzo ważną rolę w domowym biurze odgrywają lampy biurkowe. To właśnie one zapewniają komfortowe oświetlenie miejsca pracy.
Lampy biurkowe są lekkie i dają możliwość ustawienia ich w dowolnym miejscu na biurku. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość takiego skierowania strumienia światła, aby dostosować oświetlenie biurka do potrzeb pracującej przy nim osoby.

Lampy biurkowe są dzięki temu najwygodniejszym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, z którego korzystać mogą zarówno osoby praworęczne, jak i mańkuci. Ważne jest przecież takie ustawienie lampy, aby osoba pisząca przy biurku nie zasłaniała sama sobie źródła światła.
Oprócz ustawienia ważny jest również wybór odpowiedniej żarówki.

Oświetlenie biurka nie może być ani zbyt mocne, ani zbyt słabe – każda skrajność jest szkodliwa dla ludzkiego wzroku. Dla osób pracujących w domowym biurze szczególnie zalecane jest światło halogenowe, którego największym plusem jest spore podobieństwo do najkorzystniejszego dla ludzkich oczu światła dziennego.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

2 comments

meblik

Bardzo przydatne – dzięki!

Katarynka

Świetny tekst i bardzo cenne wskazówki – ja też podziękuję. I dodam że dobre oświetlenie biura, to faktycznie niezwykle ważna rzecz. W nieoświetlonym biurze, czy to w domu, czy w firmie stacjonarnej pracuje się po prostu mało efektywnie..
kto był dał radę na „ślepaka”..?

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.