×

Jak przygotować się do przeprowadzki firmy? Oto kilka rad.

Jak przygotować się do przeprowadzki firmy? Oto kilka rad.

Przeprowadzka to czynność, w której praktycznie nikt nie ma doświadczenia i by przebiegła sprawnie oraz zgodnie z planem należy się do niej odpowiednio przygotować.

Nie ma przy tym znaczenia, czy chodzi o przeprowadzenie rzeczy z małego mieszkania, czy też z dużej firmy – w każdym przypadku jest to wyzwanie organizacyjne dla osoby planującej takie przedsięwzięcie.

.

Od czego trzeba zacząć na początku?

Najważniejszym zadaniem we wstępnej fazie przygotowań do przeprowadzki jest znalezienie rzetelnej firmy, która podejmie się wykonania zadania. Przy wyborze dobrze jest sprawdzić dane firmy, jej staż w prowadzeniu działalności, a następnie umówić konkretną datę i godzinę. Warto też dowiedzieć się wcześniej, czy firma świadczy usługi dodatkowe typu wyniesienie i wniesienie ciężkich przedmiotów oraz czy dysponuje odpowiednią flotą pojazdów gwarantujących transport dużych gabarytów, szczególnie jeśli planowane jest przetransportowanie przedmiotów szczególnie delikatnych i dużych jak np. fortepian. Niektóre firmy przeprowadzkowe ułatwiają zleceniodawcy cały proces poprzez składanie i późniejszy montaż mebli w miejscu docelowym. Przykłady możliwych usług podczas przeprowadzki są do zobaczenia na stronie https://przeprowadzki-warszawa.com.pl/

Kolejnym etapem jest sporządzenie inwentaryzacji wszystkich przedmiotów znajdujących się w domu i pozbycie się tych zbędnych lub nieużywanych. Pozostałe rzeczy, które chce się przenieść w nowe miejsce należy dobrze zabezpieczyć. I w tym celu trzeba zaopatrzyć się w kartony i worki foliowe o różnych rozmiarach oraz folię bąbelkową i stretch ułatwiające ochronę poszczególnych przedmiotów.

Pakowanie – od czego zacząć?

Opróżniamy po kolei z drobniejszych rzeczy szafki, szafy i półki. Najlepiej układać te rzeczy w kartonach zwracając uwagę na równomierne rozkładanie ciężaru, tak by poszczególny karton nie został nadmiernie przeciążony. Następnie należy podjąć próbę demontażu jak największej ilości mebli, by jak najmniej pozostało ich do transportowania w całości. Na koniec pozostawiamy pakowanie sprzętu RTV i AGD, gdzie każdy poszczególny przedmiot winien być starannie zabezpieczony kartonem lub folią.

Po takich przygotowaniach resztę zostawia się specjalistom z firmy zajmującej się przeprowadzkami, a kolejny etap pracy będzie nas oczekiwał już przy rozpakowywaniu w nowym domu.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.