×

Jak stworzyć wzory na ścianie?

Jak stworzyć wzory na ścianie?

Kolorowo w domuMalowanie ścian z użyciem szablonów to prosty i wygodny sposób na uzyskanie pięknych ścian w ciekawe wzory. Szablony do malowania można wykonać samemu, lecz bardziej praktyczne okazują się te kupowane w sklepach z akcesoriami do malowania (są np. wielokrotnego użytku). Jeśli natomiast chcemy mieć na ścianie duży wzór, możemy skorzystać z projektora – będzie dużo łatwiej. Oto kilka wskazówek, jak za pomocą farby, szablonu lub projektora uzyskać idealny efekt.

Malowanie z użyciem szablonu:

  • precyzyjnie wyznaczamy miejsce, w którym chcemy uzyskać dany wzór i przyklejamy szablon do ściany za pomocą taśmy maskującej,następnie nakładamy na wałek farbę, pamiętając o tym, by była ona dobrze kryjąca (nie trzeba będzie nakładać drugiej warstwy) oraz gęsta (nie spłynie pod szablon, rozmazując kontury wzoru),
  • zdejmujemy szablon zaraz po namalowaniu wzoru, płuczemy pod bieżącą ciepłą wodą, suszymy. Dzięki temu szablony malarskie można wykorzystać wielokrotnie..

Malowanie z użyciem projektora:

  • projektor służy nam do tego, by wyświetlić na ścianie wzór, który chcemy namalować. Ustawiamy urządzenie więc w taki sposób, by wyświetlony obraz znajdował się dokładnie tam, gdzie chcemy go malować (wzór czerpiemy z grafik komputerowych),
  • komtury wzoru obrysowujemy na ścianie ołówkiem,
  • następnie za pomocą małego pędzelka i farby zarysowujemy kontury, a małym wałkiem wypełniamy wnętrze wzoru. Tu również pamiętajmy o gęstej i dobrze kryjącej farbie.

Jeśli nie chcemy używać farby i mamy czasu na malowanie ścian to możemy zdecydować się na alternatywne rozwiązanie jakim są naklejki na ścianę. Podobnie jak w przypadku szablonów do wyboru jest bardzo duża ilość kolorów i wzorów. Można je bardzo łatwo i szybko nakleić na każdej ścianie i równie szybko i prosto można je z niej usunąć. Po dobrej jakości naklejkach nie powinien zostawić ślad na ścianie. Bez względu na to, którą metodę wybierzemy, efekt na pewno okaże się imponujący.

Sklep internetowy szablon-studio.pl – szablony malarskie i dekoracyjne

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.