×

Jak urządzać pokój dla dziecka?

Jak urządzać pokój dla dziecka?

Urządzanie dziecięcego pokoju wydaje się być czystą przyjemnością. W końcu mamy możliwość realizowania swoich marzeń z dzieciństwa i kompletowania wyposażenia, z którego samego nie mogliśmy korzystać. Problem zaczyna się, gdy nasza wizja aranżacji pokoju rozmija się z tym, co chciałoby uzyskać dziecko.

 Oczywiste jest, że nie powinniśmy za wszelką cenę narzucać mu swojej woli. W końcu to maluch będzie tam na co dzień przebywał i to on powinien się tam dobrze czuć. Z drugiej strony, nie powinniśmy spełniać każdej zachcianki dziecka. Jako dorośli powinniśmy pamiętać o tym, że pokój ma nie tylko dobrze się prezentować, ale także być funkcjonalny.

Nie powinniśmy zgadzać się na kupno tapety z bohaterami ulubionej bajki, czy urządzania całego pokoju w jednym kolorze. Musimy mieć na uwadze to, że gusta dzieci zmieniają się bardzo szybko i to, co podoba mu się dziś, za kilka miesięcy może popaść w zapomnienie. Warto stawiać na uniwersalne rozwiązania, a charakter całego pokoju kształtować poprzez umiejętny dobór dodatków, które w każdej chwili, niewielkim kosztem można wymienić.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.