×

Jak urządzić dom w motocyklowym stylu?

Jak urządzić dom w motocyklowym stylu?

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykłada się do znaczenia designu w codziennym życiu. Wiele osób pragnie, aby otaczające ich przedmioty były estetyczne i ze smakiem łączyły się w interesującą kompozycję. Część sklepów dostosowała swoją ofertę i proponowane przez nich przedmioty są nie tylko funkcjonalne, ale również stylowe. Mimo wszystko są produkty dostępne w masowej sprzedaży i trudno za ich pomocą urządzić naprawdę oryginalne wnętrz. Jeżeli zależy nam  na osiągnięciu prawdziwie niepowtarzalnego efektu, powinniśmy obrać inny kierunek. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie swoich pasji podczas prac nad zaaranżowaniem wystroju domu. Każdy fan motocykli powinien rozważyć pomysł urządzenia wnętrz w tym stylu. Wbrew pozorom sklep motocyklowy może pełnić także funkcje sklepu wnętrzarskiego.

Puść wodze fantazji

Najtrudniejszym jest dostrzeżenie w produktach sklepu motocyklowego inspiracji, które można wykorzystać w urządzaniu swojego domu. Nie jest sztuką powieszenie na ścianach kilku tematycznych plakatów. Wrażenie robi umiejętne wykorzystanie drobnych elementów, które zostaną docenione  przez osoby zaznajomione z tą dziedziną. Wspaniałym źródłem przedmiotów, które można wykorzystać w aranżacji będzie sklep motocyklowy sprzedający części i akcesoria do klasycznych motocykli. Wrażenie z pewnością zrobią, odpowiednio wyeksponowane elementy stroju motocyklisty z poprzednich epok. Ciekawym pomysłem jest wkomponowanie części motocyklowych w meble, idealnie nadaje się do tego szklany stolik, gdzie pod warstwą zewnętrzną można umieścić jakiś efektowny drobiazg. Taki mebel z pewnością przyciągnie wiele zaciekawionych spojrzeń. Mnóstwo inspiracji znajdziesz na http://www.metalroute.pl.

Pamiętaj o funkcjonalności

W pogoni za osiągnięciem niezwykłego efektu nie należy zapominać o tym, że wnętrza mają nie tylko być stylowe, ale również praktyczne. Nie należy przesadnie zaśmiecać mieszkania nadmierną ilością zbędnych gadżetów i pozwolić, żeby sklep motocyklowy stał się źródłem bibelotów, które będą tylko kolejnym miejscem do zbierania kurzu. Koniecznie trzeba pamiętać o bezpieczeństwie, wykorzystane elementy nie powinny posiadać ostrych krawędzi, które mogłyby zranić nieostrożne osoby. Wszelkie ciężkie przedmioty, które mogłyby zostać przewrócone, warto odpowiednio przymocować, nawet jeśli na co dzień nie odwiedzają nas dzieci, to dobrze być przygotowanym na taką ewentualność. Tak urządzone mieszkanie nie tylko będzie robiło wrażenie na wszystkich gościach, ale również miejscem, wygodnym i przyjaznym do codziennego funkcjonowania.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.