×

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Jak urządzić pokój dla dziecka?

kolyskaOdpowiedni wystrój dziecięcego pokoju to nie tylko kwestia funkcjonalności i zadowolenia pociechy, ale również jej wygody i prawidłowego rozwoju. Choć nie każdy rodzic zdaje sobie z tego sprawę, to na właściwy wystrój pokoju składa się kilka odmiennych elementów. Jedną z ważniejszych kwestii jest kolorystyka  pokoju. Specjaliści są przekonani, że zbyt intensywne barwy mają niekorzystny wpływ na dzieci w każdym wieku. Mogą powodować u nich nadpobudliwość, drażliwość, nerwowość. Zdecydowanie polecanymi są pastelowe odcienie spokojniejszych barw, np. błękitu, różu, zieleni, żółci. Oczywiście, dopuszczalne są mocniejsze akcenty, o ile będą tylko drobnymi dodatkami, podkreślającymi delikatność najważniejszych elementów wyposażenia wnętrz.

Pokój dla dziecka wymaga także inwestycji w odpowiednie meble. Należy dostosować je do realnych potrzeb malucha, uwzględniając przy tym m.in. jego wiek, wzrost, najczęstsze zajęcia.Przy tym wszystkim konieczna jest dbałość o bezpieczeństwo dziecka, dlatego wszystkie elementy wyposażenia pokoju powinny posiadać odpowiednie atesty. Należy też sprawdzić, czy meble nie posiadają ostrych elementów, które mogłyby stanowić zagrożenie podczas codziennego funkcjonowania w pomieszczeniu. Dla dodatkowego zabezpieczenia mebli można zastosować specjalne ochraniacze, jak choćby te oferowane przez sklep www.luluhome.pl. Umieszczone w łóżeczku stanowią jego niezaprzeczalną dekorację, ale przede wszystkim, chronią malucha przed wypadnięciem.

Jeśli chodzi o szczegółowe wymagania, to niemowlęta nie mają indywidualnych oczekiwań, więc ich pokoik powinien zostać wyposażony tak, by zapewniać rodzicom optymalne warunki opieki nad malcem. Warto wybrać wygodny, trwały przewijak, szafki, w których zmieszczą się wszelkie akcesoria przydatne podczas codziennego zajmowania się pociechą oraz ubrania i zabawki. Jednak same meble to jeszcze nie wszystko. O stuprocentowym komforcie życia, jak również o unikalnym charakterze pokoju decydują dodatki. Ciekawe pomysły na wystrój pokoju dla najmłodszych można znaleźć w sklepie www.luluhome.pl. W jego ofercie znajdują się takie udogodnienia aranżacyjne, jak choćby podajnik na pieluchy, który gwarantuje komfortowe przechowywanie pieluszek, stanowiąc przy okazji wspaniałą dekorację pomieszczenia. Pięknie zdobione, bawełniane pojemniki będą natomiast idealnym sposobem na przechowywanie drobnostek, np. kosmetyków lub grzechotek. Zapewnią wygodę i pozwolą utrzymać porządek, co przy małym dziecku bywa naprawdę trudnym zadaniem.

Nie brakuje również pomysłów na wystrój pokoju dla starszych dzieci. Zarówno kilkulatkom, jak i uczniom potrzebne są biurka i szafki nie tylko na ubrania, ale też inne przedmioty, w tym zabawki i książki. Ich uzupełnieniem mogą być skrzynie do przechowywania zabawek, książek lub wszelkich innych przedmiotów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

1 comment

Omega

Ja jeszcze do takiego dziecięcego pokoiku dodałabym jakies przyjemne dla oka rolety na okno.
W niektórych miejscach jak np. http://lotari.pl/kolekcje.html można zamówić takie z motywami z bajek znanych dzieciakom, albo wręcz znaleźć sobie jakiś motyw, czy grafikę z takiej bajki i zlecić nadruk na rolecie.
Moim zdaniem to bardzo fajna opcja – ożywia wnętrze, a dziecko ma frajdę.

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.