×

Jak urządzić pokój dziecka?

Jak urządzić pokój dziecka?

Urządzanie dziecięcego pokoju to nie lada wyzwanie dla rodziców. Niełatwo jest przecież znaleźć kompromis między upodobaniami dziecka, a kwestiami praktycznymi, które są zwykle najważniejsze dla rodziców. Mimo wszystko, warto postarać się o to , by znaleźć złoty środek między nimi. W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, jakie sprzęty są niezbędne w pokoju naszego dziecka. Oprócz łóżka powinny się tam znaleźć chociażby szafa na ubrania, biurko lub stolik oraz  krzesełko. Wyposażenie pokoju musi być dostosowane do wieku dziecka.

Porządny pokój dla dziecka

W pokoju kilkulatka królują zazwyczaj zabawki. Pokój ucznia podstawówki musi być przystosowany do nauki, a więc wyposażony w wygodne biurko z krzesłem i lampkę. Dobre oświetlenie jest zresztą ważne w każdym dziecięcym pokoju. Postaraj się o dodatkowe źródła światła w miejscach, w których dziecko wykonuje precyzyjne czynności, takie jak czytanie, czy pisanie.

Dopiero, kiedy uwzględnisz wszystkie wymagania praktyczne, możesz zająć się względami estetycznymi, uwzględniając przy tym upodobania dziecka. Pozwól mu wybrać kolor tapety, czy motyw przewodni wystroju, a z pewnością sprawisz mu tym mnóstwo frajdy i wywołasz szeroki uśmiech na jego buzi.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter