×

Jak urządzić wąski przedpokój?

Jak urządzić wąski przedpokój?

Przedpokój jest wizytówką domu i pewnego rodzaju „węzłem komunikacyjnym”. Tutaj też zostawiamy swoje ubrania wierzchnie, buty i inne drobiazgi, które przydają się podczas wyjścia poza dom. Przedpokój dużo zdradza o charakterze swoich właścicieli. Oprócz ładnego wyglądu powinien także posiadać udogodnienia, dzięki którym poranne szykowanie będzie dużo łatwiejsze.

Najczęściej spotykany typ przedpokoju to wąski korytarz, z którego przechodzi się do innych pomieszczeń. Długi i wąski przedpokój może być pewnym problemem pod względem aranżacyjnym, ale i takie wnętrze można urządzić z pomysłem. Elementy, które koniecznie muszą znaleźć się w korytarzu to wieszaki na ubrania, szafka na buty, lustro, półka lub szafka na drobne elementy garderoby. Cała reszta jest opcjonalna, np. duża szafa, dodatkowe oświetlenie etc.

Przedpokój w kształcie wąskiego prostokąta wymaga przemyślanej aranżacji. Idealne meble powinny być także szerokie, ale możliwie płytkie. Dobrze sprawdzą się także wysokie meble, które wykorzystują przestrzeń w górę. Zabudowa sięgająca do sufitu jest tutaj najkorzystniejszą opcją, chociaż dość kosztowną. Mniej zapłacimy z kolei za piętrowe zagospodarowanie miejsca, np. piętrową ławkę, pod którą zmieścimy pojemniki na buty, a nad nią zamontujemy wieszaki na ubrania lub półki.

Zabudowa ściany powinna mieć jasny kolor, aby optycznie powiększać pomieszczenie. Zbyt ciemne kolory będą przytłaczać wizualnie przestrzeń i ją w pewnym stopniu zniekształcą. Warto przemyśleć zabudowę na zamówienie, dzięki czemu wszystkie elementy będą dopasowane ściśle do naszych potrzeb i możliwości. Indywidualne meble pozwolą zagospodarować każde wolne miejsce i najlepiej wpasują się we wnętrze.

Jeżeli chcemy dodatkowo powiększyć przedpokój, możemy wstawić do niego płytką szafę, której drzwi są wykończone lustrem. W ten sposób uzyskamy wrażenie głębi i optycznego powiększenia. Lustra przydadzą się także na ścianach – generalnie im więcej, tym lepiej, chociaż warto pozostawić jedną lub dwie ściany na wieszaki na ubrania wierzchnie, np. takie jak ze strony: https://www.hang-on.pl.

W nieproporcjonalnych lub małych wnętrzach ogromną rolę pełni oświetlenie. Do korytarza z reguły nie dociera naturalne światło słoneczne, dlatego trzeba zamontować w tym miejscu kilka źródeł światła. Lampy powinny znajdować się na ścianach, na suficie, przy lustrze, a w miarę możliwości także bliżej podłogi. Istotne są także zastosowane kolory – warto stawiać na jasne barwy, np. biel (może być także przełamana), jasne odcienie niebieskiego, beże, pastelowe kolory itp.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.