×

Jak wybierać fotele biurowe?

fotele biurowe

Jak wybierać fotele biurowe?

fotele biuroweNie warto kupować foteli słabej jakości

W Polsce nadal kultura związana z zapewnieniem odpowiedniej jakości warunków pracy jest dość niska. Powoduje to przede wszystkim frustrację wśród pracowników, którzy muszą spędzać wiele godzin w niedostosowanych do ich potrzeb warunkach. To z kolei skutkuje mniejszą produktywnością, zmniejszoną kreatywnością, a także zwiększonym poziomem negatywnego stresu oraz niezadowolenia z pracy. W rezultacie długie przebywanie na niewygodnych fotelach biurowych czy przy niedostosowanych biurkach może prowadzić do powikłań zdrowotnych, które wpływają na całe życie pracownika. Z tego powodu wybór odpowiedniego miejsca do siedzenia jest niezwykle istotny.

Po pierwsze – regulacja wysokości

Podstawą dobrych foteli biurowych jest obecność regulacji wysokości. Dlaczego? To bardzo proste – zazwyczaj biurko posiada konkretną wysokość, której nie możemy zmienić. Pracownicy mają różny wzrost, choćby w rozróżnieniu płci, z tego powodu będą też potrzebowali krzeseł z siedziskami na różnej wysokości, aby móc przyjąć najbardziej optymalną pozycję do pracy przy biurko albo komputerze. W parze z regulacją wysokości powinna iść regulacja oparcia – jedna osoba będzie potrzebowała wyższego oparcia, podczas gdy inna, ze względu na wzrost, potrzebuje niższego pułapu do oparcia głowy. Również poziom odchylenia powinien być odpowiednio regulowany.

Po drugie – podłokietniki

Kolejną kwestią jest obecność podłokietników. Fotele biurowe powinny mieć dość miękkie podłokietniki, aby ułożenie na nich rąk nie przysparzało bolesnych otarć oraz siniaków. Mają służyć zachowaniu odpowiedniej postawy ciała oraz gwarantować, że ręce będą posiadały wsparcie podczas pisania na klawiaturze.

Po trzecie – solidny materiał

Jeśli chodzi o materiał wykonania, warto zadbać, aby krzesło było nie tylko wytrzymałe, ale również twarde. Oczywiście, fotele biurowe będą służyć różnym ludziom, i nie da się przewidzieć, ile ktoś waży czy jakie ma preferencje względem materiałów. Z tego względu dobrze sprawdzą się nowoczesne fotele biurowe, które mają siedziska wykonane z odpowiedniej siatki. Siatka ta pozwala na zachowanie odpowiedniej wentylacji całego ciała, ponieważ przepuszcza powietrze – może to być niezwykle istotne zwłaszcza w sytuacji, gdy pracownik cały dzień spędza w fotelu. Co więcej, siatka wsparta na wytrzymałym metalu pozwala na dostosowanie powierzchni krzesła do ciała pracownika, dzięki czemu będzie pomagała również w zachowaniu zdrowej, prawidłowej postawy przy biurku.

Wszyscy zyskują

Fotele biurowe sprzyjają polepszeniu produktywności oraz zainteresowania pracą, pomagają również w skupieniu się na istotnych sprawach, zamiast myślenia o niewygodnym siedzisku. Są większym wydatkiem niż tanie krzesła, ale jednocześnie dają więcej korzyści w długofalowym planowaniu działania firmy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.