×

Jak wybrać idealne płytki łazienkowe?

Jak wybrać idealne płytki łazienkowe?

plytki-scienne-venisTo klasyka – zarówno na podłogę, jak i na ściany. Gdy chcesz wykończyć łazienkę, to najczęściej płytki są tym materiałem, który wybieramy na początku. Na co powinno się zwrócić szczególną uwagę przy ich doborze?

Gdy chcesz zakupić płytki i mozaiki, w takim przypadku do dyspozycji masz wielu producentów, mnóstwo wzorów, kolorów, kształtów płytek, a także, oczywiście, różnią się one pod względem cenowym. Należy wybrać te po prostu najlepsze, ponieważ łazienkę wykańczamy na dłuższy czas – wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

Klasyka zawsze w modzie

Płytki podłogowe i płytki ścienne w sklepach mogą zawrócić w głowie swoim bogactwem. To zarówno modne obecnie wzory, jak i te, które są ponadczasowe, na przykład białe cegiełki, odcienie szarości czy też beżu. Pamiętaj o tym, że wybierając płytki, które są teraz najbardziej trendy, mogą one wyjść z mody za jakiś czas, ale gdy po prostu to te jedyne, które ci się podobają, kupuj je śmiało. Jeżeli jednak szukasz czegoś ponadczasowego, wybierz płytki i mozaiki w uniwersalnych kolorach. Jeżeli będziesz chcieć zmienić aranżację łazienki, po prostu wystarczy wymiana dodatków, aby nadać jej całkowicie nowy wygląd.

Płytki o naturalnym uroku

Oprócz płytek o klasycznym wzornictwie, w sprzedaży dostępne są także płytki łazienkowe ścienne i podłogowe przypominające naturalne materiały, na przykład kamień czy drewno. Takie płytki drewnopodobne potrafią naprawdę świetnie imitować naturę i do złudzenia przypominają drewno. To warta uwagi alternatywa dla drewna czy kamienia, dlatego też jeżeli szukasz ciekawych płytek, które będą naprawdę atrakcyjne wizualnie, pomyśl o tych modelach.

Jaki format i wykończenie?

Nie można zapominać też o formacie płytki – dzisiaj często wybierane są płytki duże oraz mozaiki. Możesz też zdecydować się na płytki fazowane – przycięte na bokach. W sprzedaży dostępne są także płytki rektyfikowane – nakłada się przy nich minimalną ilość fugi – chociaż często mówi się o nich bezfugowe, to jednak wymagają one nałożenia fug, ponieważ w przeciwnym przypadku może dojść do uszkodzenia płytek.

Polskie czy zagraniczne?

Zarówno nasze rodzime firmy, jak i te zagraniczne oferują wyjątkowe płytki łazienkowe. Możesz znaleźć w ich ofercie różnorodne wzory, ale też jeżeli szukasz oryginalnych kafelków, na przykład to marokańskie i tradycyjne płytki cementowe, które nie są spotykane w Polsce, pomyśl o tych zagranicznych. Dużym powodzeniem cieszą się w szczególności płytki hiszpańskie, które zachwycają swoimi wyjątkowymi wzorami, a także wysoką jakością. Niestety, to droższe rozwiązanie, dlatego też pamiętaj o tym przy zakupie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.