×

Jak wybrać kołdrę na lato?

Jak wybrać kołdrę na lato?


Zadaniem kołdry letniej jest zapewnienie ciału odpowiedniej termoregulacji podczas upalnych nocy. Okrycie powinno sprawnie odprowadzać wilgoć i nie dopuszczać do wychłodzenia.

Najzdrowszym wyborem są kołdry na lato wykonane z naturalnych materiałów. Wśród dostępnych modeli szczególnie wyróżniają się kołdry z tencelu, bawełny oraz jedwabiu.

.

Dlaczego warto zmienić kołdrę na lato?

Stosowanie całorocznej kołdry w miesiącach, kiedy nocą temperatura zaczyna wyraźnie dawać się we znaki, bywa źródłem znacznego dyskomfortu. Przegrzanie powoduje rozdrażnienie i kłopoty z zaśnięciem, pojawia się potliwość wymuszająca naprzemienne przykrywanie się i odkrywanie. Z kolei rezygnacja z okrycia powoduje, że o poranku budzi nas nieprzyjemne uczucie chłodu. Sen staje się mało wydajny, budzimy się zmęczeni, często z uciążliwym bólem głowy.

Aby zadbać o wygodę i efektywność snu, warto sięgnąć po kołdrę letnią, zaprojektowaną w taki sposób, by zapewnić nam maksymalny komfort termiczny. Kołdry letnie są cienkie i bardzo lekkie. Nie przylegają nadmiernie do ciała, dzięki czemu gwarantują odpowiedni poziom cyrkulacji powietrza, zapobiegając zbytniemu wydzielaniu wilgoci. Zapewniają optymalne warunki snu zarówno wieczorem, kiedy w sypialni jest dokuczliwie gorąco, jak i nad ranem, kiedy temperatura wyraźnie spada.

Poprawa jakości nocnego wypoczynku po zmianie kołdry na letnią może być diametralna, pod warunkiem, że wybierzemy wysokiej jakości produkt. Tanie, syntetyczne kołdry z pewnością nie stworzą dogodnych warunków snu. Najlepszym rozwiązaniem są wyroby naturalne, powstałe z ekologicznych i zdrowych materiałów.

Kołdra letnia – tencel

Jednym z wariantów, który z pewnością warto wziąć pod uwagę, wybierając letnie posłanie, jest kołdra tencel.

Tencel to nowoczesny rodzaj włókna pozyskiwanego z celulozy drzewnej – jest zatem całkowicie naturalny. Idealnie sprawdza się w warunkach, w których panuje wysoka temperatura. Letnie kołdry z tencelu zapewniają świetną regulację termiczną, podczas upalnych nocy działają przyjemnie chłodząco. Szybko pochłaniają wilgoć i równie szybko odprowadzają ją na zewnątrz. Materiał budują gładkie nanowłókna, dzięki czemu jest miły w dotyku i nie drażni skóry, nawet tej najbardziej wrażliwej. W tym kontekście znaczenie ma także skład wolny od szkodliwych chemikaliów.

Szukasz odpowiedniej kołdry na lato? Znajdziesz ją w sklepie z najlepszymi produktami do sypialni: https://futon.pl/

Wysokiej jakości kołdra letnia z wypełnieniem w postaci tencelu i bawełnianym obszyciem to gwarancja przyjemnego, zdrowego snu.

Kołdra na lato z bawełny

Wśród polecanych kołder letnich znajdują się również wyroby bawełniane.

Kołdra na lato z bawełny jest bardzo lekka i przewiewna, świetnie chroni przed przegrzaniem. Ma dobre właściwości higroskopijne. Dzięki temu zapobiega nieprzyjemnemu uczuciu zawilgocenia i lepkości ciała, które często pojawia się, gdy używamy materiałów o niskich zdolnościach pochłaniania potu. Pościel bawełniana jest wygodna i przyjemna w kontakcie ze skórą. Łatwo utrzymać ją w czystości – możliwość prania w wysokiej temperaturze pozwala usunąć większość mikroorganizmów, co czyni z bawełnianej kołdry doskonałą propozycję dla alergików.

Jeśli zależy nam na jak najlepszych właściwościach funkcyjnych kołdry, postawmy na obszycie z bawełny sanforyzowanej. Sanforyzacja to specjalny proces obróbki materiału, który zapobiega jego rozciągliwości w czasie standardowego użytkowania. Pozwala to na pranie pościeli nawet w temperaturze 95 stopni.

Letnia kołdra jedwabna

Ze względu na swoje właściwości jedwab uchodzi za jeden z najbardziej luksusowych materiałów na świecie. Czym wyróżniają się wykonane z niego letnie kołdry?

Przede wszystkim kołdry z jedwabiu cechuje duża wytrzymałość, co sprawia, że, prawidłowo pielęgnowane, w niezmienionym stanie mogą służyć nam latami. Jedwab wykazuje znaczną odporność na wszelkiego rodzaju drobnoustroje – w jego włóknach nie zagnieżdżają się roztocza czy pleśń, co gwarantuje maksymalną higienę snu i pozwala uniknąć reakcji uczuleniowych. Podobnie jak inne materiały naturalne, zapewnia maksymalny komfort w zetknięciu ze skórą. Niweluje pocenie się, pozwala cieszyć się przyjemnym uczuciem świeżości przez całą noc, niezależnie od warunków panujących za oknem. Mimo nieco wyższych kosztów, jakie musimy ponieść, decydując się na kołdrę z jedwabiu, to z całą pewnością opłacalna inwestycja. Zwłaszcza że kołdra tego typu może być używana także zimą.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.