×

Jak wybrać najlepsze gniazdka elektryczne w sklepie internetowym?

Jak wybrać najlepsze gniazdka elektryczne w sklepie internetowym?


Wybór gniazdek do nowego mieszkania stanowi bardzo ważny punkt prac wykończeniowych i powinno się do niego przystąpić z dużą uwagą.

Dobrze dobrane gniazdka posłużą w domu przez lata, zapewniając mu bezpieczną możliwość podłączenia dowolnych urządzeń zasilanych prądem. Jak wybrać takie gniazdka?

Rodzaje gniazdek w sklepie internetowym – ważne informacje

Gniazdka, nazywane też potocznie kontaktami elektrycznymi, dzielą się na przeróżne rodzaje związane z ich szczegółową specyfikacją.

Podział podstawowy to gniazdka natynkowe i podtynkowe, które różnią się sposobem montażu.

Dodatkowo wyróżniamy modele pojedyncze, podwójne i potrójne. Uziemione i nieuziemione. W tym ostatnim przypadku najlepiej jest postawić na pierwsze, czyli uziemione. W kategorii Gniazdka sklep oferuje wiele takich modeli. Można je poznać po obecności otworu na bolec, który gwarantuje skuteczne zabezpieczenie przed ewentualnymi awariami np. w momencie przepięć energetycznych.

W sklepie można znaleźć także gniazdka o odrębnych funkcjonalnościach:

  • Z wyłącznikiem różnicoprądowym – polecane to budynków, które mają instalacje elektryczne starego typu
  • Z klapką – do pomieszczeń wiążących się z wilgocią, jak łazienki, toalety czy kuchnie oraz podtyp: z klapką chroniąca dzieci przed przypadkowym włożeniem palca do środka
  • Wyposażone w port USB do dodatkowego ładowania telefonów bez konieczności wtykania do kontaktu całej ładowarki

Gniazdka w sklepie internetowym – na co zwrócić uwagę?

Specjaliści będą też zwracać uwagę na ochronę IP w gniazdkach. Tu wyszczególnić można trzy rodzaje takich gniazdek: IP22 (do pomieszczeń nienarażonych na wilgoć), IP44 (do pomieszczeń narażonych na wilgoć) oraz IP66 (głównie do pomieszczeń gospodarczych, ale i saun czy basenów).

Ciekawym pomysłem są w ostatnich latach tzw. inteligentne kontakty elektryczne. Mocuje się je na stałe do instalacji elektrycznej i można nimi także sterować zdalnie np. za pomocą smartfona czy tableta. Oczywiście nie wszystko w domach musimy mieć sterowane, ale taką opcję również można rozważyć.

Każdorazowo przy wyborze gniazdka warto pytać o wsparcie również sprzedawcę. To on, w zależności od przekazanych mu informacji pomoże dobrać optymalne rozwiązanie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter