×

Jak wybrać płytki do łazienki? Rodzaje i inspiracje

Jak wybrać płytki do łazienki? Rodzaje i inspiracje

Wybór łazienkowych płytek jest jedną z tych czynności planowanych na etapie wykończenia łazienki, które z jednej strony dostarczają najwięcej radości, a z drugiej, równie wiele pytań.

Jakie płytki dobrać do konkretnego wielkości tego pomieszczenia? Jaki wzór optycznie powiększy wnętrze? Co będzie się prezentowało naprawdę ciekawie? Sprawdźmy!

Płytki do łazienki – różne rodzaje i sposób doboru

Co do zasady, płytki i kafelki do łazienki powinno się dobierać, patrząc na dwa podstawowe czynniki. Pierwszym z nich jest wielkość pomieszczenia, a drugim nasz własny gust.

W pomieszczeniach małych świetnie sprawdzą się jasne płytki, których duży wybór można znaleźć np w sklepie https://www.salonyhoff.pl/plytki-lazienkowe/. Jasna kolorystyka doskonale dopasuje się do przestrzeni łazienkowej, sprawiając, że czysto optycznie będzie ona po prostu większa. Tu warto pamiętać, że im mniejsze pomieszczenie, tym lepiej jaśniejsze płytki. Nie muszą być one oczywiście całkowicie białe, zwłaszcza, że wariacji barwnych i wzorów z bielą lub jej odcieniami znajdziemy w sklepach bardzo dużo. Chodzi po prostu o to, żeby nie wytłumiać małej łazienki zbyt ciemnymi czy mrocznymi kolorami, które zamiast efektu przestrzeni, stworzą efekt ciasnoty. Analogicznie – do większych pomieszczeń możemy śmiało dobrać ciemne kafelki.

Drugą kwestią jest nasz indywidualny gust: pamiętajmy, że w takiej łazience to właśnie my będziemy spędzać większość czasu, więc aranżacja musi się zgadzać z naszymi potrzebami. To, że płytki jednego typu podobają się innym, wcale nie musi znaczyć, że spodobają się i nam.

W dobrych sklepach z płytkami, jak choćby wspomniane wcześniej Salony Hoff, znajdziemy wiele rodzajów płytek i form, które warto przejrzeć i dopasować je do swojego gustu.

Przykładowe inspiracje: niezwykle naturalne płytki Inferno Bianco w efekcie jasnego, ciosanego kamienia, Soft Grey Mat – szare, ale utrzymane w jasnym odcieniu płytki nowoczesne, stworzone do łazienek biurowych i prezentujące się świetnie również w domach, kolekcje płytek Etnos Ebano z polerowaniem na wysoki połysk i przykuwającą oko czernią czy serie Hera Acero Mat – do łazienek nietuzinkowych, w których łączy się tradycyję kamienia, naturalne barwy i surowość formy.

Mnogość wyboru płytek, jaką znajdziemy w sklepach, może sprawić, że z dokonaniem ostatecznej decyzji będziemy mieć wyzwania. W tym przypadku warto skontaktować się z obsługą sklepu lub skorzystać ze wsparcia projektanta wnętrz, który świeżym i zarazem doświadczonym okiem będzie w stanie podpowiedzieć nam optymalne rozwiązanie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter