×

Jak wyposażyć sypialnię połączoną z salonem?

Jak wyposażyć sypialnię połączoną z salonem?

Osobne pomieszczenia sypialne i przestrzeń dzienna to marzenie wielu osób. Nie każdy jednak dysponuje odpowiednim metrażem. Jednak z odrobiną pomysłowości, dobierając odpowiednio meble, a czasem korzystając ze wsparcia projektanta wnętrz, można nawet w najmniejszej kawalerce oddzielić przestrzeń sprzyjającą wypoczynkowi od salonu. Jak odpowiednio wyposażyć sypialnię połączoną z salonem – oto kilka inspiracji.

Oddzielenie przestrzeni sypialnej od salonu

Jeżeli dysponujemy wyłącznie jednym pokojem o większym metrażu, sypialnię można ukryć za meblami, parawanami lub lekkimi ściankami działowymi. Do przedzielenia przestrzeni może posłużyć chociażby szafa biała przesuwna, za którą stworzymy intymną, sprzyjającą odpoczynkowi sypialnię, w której zmieści się łóżko czy szafki nocne białe. Warto wybrać biały odcień mebli, ze względu na fakt, że optycznie powiększają one przestrzeń. W ten sposób praktycznie zagospodarujemy nawet pojedynczy pokój w kawalerce, aby sprzyjał on jednocześnie wypoczynkowi i spędzaniu czasu w przestrzeni dziennej.

Wyposażenie sypialni

Jeżeli dysponujemy nieco większą przestrzenią mieszkalną, w której jednak sypialnia znajduje się tuż obok salonu, warto powiększyć jego przestrzeń, umieszczając w niej niezbędne meble. Szafa w sypialni, zajmująca jedną jej ścianę, z odpowiednio dobranymi frontami będzie praktycznym rozwiązaniem, pozwalającym na umieszczenie w niej niezbędnych ubrań, bielizn, pościeli czy ręczników. Biała szafa nie przytłoczy nawet niezbyt obszernej przestrzeni, a umieszczenie jej w sypialni spowoduje, że przestrzeń do dziennego wykorzystania stanie się dużo większa.

Wyposażenie salonu

Meble w salonie o ograniczonej przestrzeni powinny zostać dobrane nie tylko pod względem estetyki, ale przede wszystkim wielofunkcyjności. Praktycznymi rozwiązaniami będą takie elementy wyposażenie wnętrz, jak komoda biała lakierowana, w której wygodnie przechowamy niezbędne rzeczy, a jednocześnie może stać się podstawą pod telewizor. Komoda biała, dzięki starannie wykonanym, gładkim powierzchniom, wbrew obawom jest łatwa w czyszczeniu i jest idealnym meblem w aranżacji utrzymanej w stylu skandynawskim lub minimalistycznym.

Innym praktycznym rozwiązaniem do mieszkań, w których potrzebujemy mebli wielofunkcyjnych, będzie stolik kawowy na kółkach, który w mgnieniu oka może zmienić swoje miejsce. Stoliki kawowe białe mogą być używane w różnych przestrzeniach, służąc nawet jako szafki nocne.

Tanie szafy, eleganckie komody, stoliki nocne i inne elementy wyposażenia wnętrz oferuje sklep Akord.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą https://sklep.akord.net.pl/

undefined

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.