×

Jak za niewielkie pieniądze ozdobić okno?

Jak za niewielkie pieniądze ozdobić okno?

oknoKażdy z nas zapewne ma własne pomysły na aranżację wnętrz swojego mieszkania. Jednym z ważniejszych elementów takich aranżacji, jest wybór sposobu zaopatrzenia okien – ubrania ich w zasłony, firanki, żaluzje lub rolety.

W końcu mało kto z nas jest tak odważny i zdecyduje się pozostawić okno bez żadnej przesłony, zwłaszcza wtedy, gdy mieszka w bloku – okna bez zasłon, przesłaniane co najwyżej zewnętrznymi żaluzjami to specyfika domów i rezydencji zlokalizowanych na peryferiach bądź na wsi, z dala od oczu wścibskich sąsiadów.

Brak firanek to zachęta do podglądania nas przez osoby postronne i często prosta droga do wszczęcia konfliktów sąsiedzkich właśnie na tym tle.

Firany na metry – tani sposób ozdobienia okna

Najprostszym rozwiązaniem dla uniknięcia takich nieprzyjemnych dla wszystkich sytuacji, jest kupno nawet najprostszych w swej formie firanek – firany na metry możemy kupić w większości sklepów z artykułami wyposażenia wnętrz lub w coraz bardziej popularnych internetowych sklepach z tego typu produktami.

Co nam daje zakup tego typu firanek?

Po pierwsze, okno zostaje przesłonięte delikatną ażurową tkaniną, która nie zabiera wiele zewnętrznego światła, a jednocześnie przesłania wnętrze mieszkania od zewnątrz. Po drugie, takie firany, jeśli dobierzemy je kolorem, formą i kształtem do stylu mieszkania, stają się jego doskonałym dopełnieniem i ozdobą. W końcu po trzecie, jest to jeden z najtańszych sposobów na przesłonięcie okien – za firany na metry, w zależności od ich długości, zapłacimy od kilku do kilkunastu złotych, co w porównaniu do firan gotowych lub popularnych rolet, jest naprawdę atrakcyjną alternatywą.

 

Kolejnym tanim sposobem na przesłonięcie okien, jest kupno rolet tekstylnych. Są one bardzo proste w montażu – odpada konieczność kupna oraz instalacji karniszy sufitowych, co w przypadku zakupu firan na metry, jest po prostu nieodzowne. Co równie ważne, rolety tekstylne są bardzo tanie oraz praktyczne w użytkowaniu – nie trzeba ich tak często prać, można je w prosty sposób zsuwać i zasuwać, dają większe poczucie prywatności. Minusem rolet tekstylnych jest ich forma.

Nie są to zasłony ażurowe tylko lite, a zatem jeśli je opuścimy, przesłonimy większą część światła docierającego z zewnątrz, co w zdecydowany sposób zaciemni wnętrze mieszkania. Rolety tekstylne to także zdecydowanie mniejsze pole manewru dla osób, które lubią zmieniać coś w swoim mieszkaniu – firany na metry możemy kupić w wielu różnych fasonach, o różnej długości, różnych zdobieniach i rodzaju ażuru, a tym samym zmieniając firany, po części możemy zmieniać wygląd samego mieszkania.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.