×

Jak zabezpieczać się przed szkodnikami? Gryzonie

Jak zabezpieczać się przed szkodnikami? Gryzonie

zwalczanie-gryzoniGryzonie to w wielu przypadkach całkiem miłe zwierzęta hodowlane, jednak te dziko żyjące mogą bardzo utrudnić życie ludzi. Mowa np. o myszach i szczurach, które niejednokrotnie buszują w ogrodach, a nawet w domach.

Ze względu na szkody, jakie mogą wyrządzić, choroby, które przenoszą oraz ryzyko ugryzienia, bezsprzecznie należy zabezpieczać się przed ich występowaniem i pozbyć się tych, które już żyją wokół nas. Dotyczy to zarówno budynków mieszkalnych, jak też wszelkich nieruchomości komercyjnych czy przemysłowych. Jako że samodzielna walka z gryzoniami rzadko przynosi oczekiwane efekty, warto skorzystać z pomocy specjalistów, jak np. firma LimitPest. Zespół fachowców, którzy znają wszelkie techniki pozbywania się szkodników różnego typu i korzystają z najlepszej jakości środków, świadczy usługi dla klientów indywidualnych i biznesowych. Skorzystanie z oferty profesjonalistów pozwala pozbyć się szkodników szybko, bezpiecznie i – co najważniejsze – w pełni skutecznie.

Należy wybierać wysokiej klasy preparaty dostosowane do konkretnej grupy szkodników i określonej sytuacji, które działają szybko i niezawodnie. W przypadku gryzoni korzysta się dwóch podstawowych opcji deratyzacji – chemicznej i nie chemicznej. Istnieje możliwość podawania myszom i szczurom preparatów chemicznych powodujących zatrucie. Wymaga to szczególnej uwagi, by preparatów nie spożyli ludzie ani zwierzęta domowe. Wykorzystanie takich produktów wymaga oznakowania i udokumentowania takich działań. Do metod niechemicznych stosowanych przez LimitPest należy natomiast wyłapywanie gryzoni poprzez chwytanie ich do pułapek żywołownych, w których zamykane są żywe zwierzęta, pułapek zatrzaskowych powodujących szybki zgon gryzoni oraz lepów. Z uwagi na brak jakichkolwiek zagrożeń dla człowieka, metody niechemiczne świetnie sprawdzają się w domach z małymi dziećmi, dużą liczbą zwierząt i w nieruchomościach, w których pojawiają się produkty spożywcze.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.