×

Jak złapać złodzieja na działce?

Jak złapać złodzieja na działce?

zlodziejWysokie płoty, mocne kłódki, kraty w oknach i metalowe drzwi do altany nie zawsze będą w stanie ochronić naszą prywatną własność. Dla zdeterminowanego włamywacza lub dla zwykłych wandali tego typu zabezpieczenia to tylko nieznaczna przeszkoda w osiągnięcia określonego celu, jakim może być splądrowanie działki lub zwyczajne zdemolowanie altany i otaczającego ją ogrodu. Dlatego podstawowe środki zabezpieczenia własności warto wesprzeć nowoczesną technologią, która pozwoli rozpoznać i w razie konieczności odnaleźć i ukarać sprawców wtargnięcia na naszą działkę. Jednym z zaawansowanych rozwiązań technicznych, które może okazać się w tej kwestii niezwykle użyteczne są tzw. fotopułapki, czyli niewielkie, specjalnie zamaskowane kamery z własnym zasilaniem.

Odpowiednio ukryta fotopułapka potrafi zarejestrować twarz sprawcy, który wtargnął na naszą działkę. Zarejestrowany przez kamerę materiał wideo może być niezwykle użytecznym dowodem dla policji i później dla sądu. Obecność takiego urządzenia na działce w znaczący sposób podnosi także poczucie naszego indywidualnego bezpieczeństwa. Wiemy, że działka jest dobrze chroniona, a zatem mniej się martwimy o naszą własność. Fotopułapka to urządzenie stosunkowo tanie, z pewnością znacznie tańsze od zabezpieczeń typu klasycznego, chociażby od mocnych, stalowych drzwi. Jedyna trudność, to taki montaż urządzania, aby z jednej strony pozostało niewidoczne dla potencjalnego sprawy wtargnięcia na działkę, a z drugiej strony było w stanie zarejestrować obraz jego twarzy. Fotopułapki najlepiej zatem instalować w bezpośredniej bliskości drzwi wejściowych do altany lub tuż przy bramce prowadzącej na działkę. Ostatecznie włamywacz lub wandal w jakiś sposób musi dostać się na teren naszej posesji.

Na rynku tego typu produktów znajdziemy urządzenia bezprzewodowe, które nie wymagają podłączenia do stałego źródła zasilania. Do ich działania wystarczy bateria o odpowiednio dużej mocy. Poza tym nowe generacje fotopułapek mogą informować właściciela działki o ewentualnym wtargnięciu na teren posesji lub o wtargnięciu do altany – w zależności od tego, w jakim miejscu fotopułapka została zainstalowana. Urządzenie aktywowane przez włamywacza lub wandala, który znajdzie się w oku kamery, wysyła sygnał – widomość SMS lub MMS – do właściciela działki lub do innej wskazanej przez niego osoby. To daje czas na podjęcie interwencji lub powiadomienie policji o zaistniałym zdarzeniu. Dzięki temu, niekiedy udaje się złapać sprawcę lub sprawców na gorącym uczynku.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.