×

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

oknaOgrzewanie domów stanowi znaczną część kosztów jakie ponosi się w związku z jego utrzymaniem. Wprawdzie wymiana pieca grzewczego na nowocześniejszy i bardziej ekonomiczny ma znaczenie, mimo to należy się liczyć z kosztami rzędu nawet 1500 – 3500 zł, w zależności od powierzchni danego obiektu.

Każda inwestycja zmniejszająca koszty ogrzewania ma więc kolosalne znaczenie dla przyszłościowego budżetu każdej rodziny. Oczywiście należy zacząć od ocieplenia elewacji budynku i wymiany okien oraz drzwi. Najprostszą i najwydajniejszą metodą ocieplenia ścian zewnętrznych jest przyklejenie do nich styropianu – im jest on grubszy, tym uzyskany efekt izolacyjny będzie lepszy. Mocowanie płyt styropianowych przebiega kilku etapowo i wymaga odpowiedniej temperatury otoczenia, są to więc prace, które powinno się wykonywać w miesiącach wiosenno – letnich.

Nawet najlepsze ocieplenie elewacji nic jednak nie da jeśli dom ma stare i nieszczelne okna lub drzwi. Straty ciepła przy większych przeszkleniach np. dużych drzwiach tarasowych mogą być większe niż w przypadku nie zrobionej elewacji. Wymiana okien i drzwi nie wymaga specjalnych warunków pogodowych i można jej dokonać praktycznie o każdej porze roku, niezależnie od innych przewidzianych prac, a przede wszystkim robi się ją w ciągu 1- 2 dni i od razu można odczuć efekty.

Doboru nowych okien należy dokonać starannie biorąc pod uwagę rodzaj materiału, z którego są wykonane oraz renomę firmy, która takiej wymiany ma dokonać. Materiał oraz jakość robocizny to dwa najważniejsze kryteria przy takiej inwestycji, a oba spełnia szczecińska firma ekodom posiadająca wieloletnie doświadczenie w tej branży. W ofercie firmy znajdują się produkty o najwyższej jakości parametrach technicznych i nowoczesnym wzornictwie. Ekodom oprócz wymiany okien i drzwi może też zamontować rolety, ogrody zimowe oraz bramy garażowe.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.