×

Jaki dywan do zielonej kanapy kupić?

Jaki dywan do zielonej kanapy kupić?


Długo się nad tym zastanawiałaś, ale w końcu postanowiłaś się odważyć. Kupiłaś zieloną kanapę do swojego salonu. Mebel w kolorze, który od zawsze ci się podobał, ale obawiałaś się na niego postawić. Zamiast tego do tej pory wybierałaś bezpieczne odcienie szarości i beżu, podświadomie jednak czując że to nie to. Dopiero zakup zielonej kanapy sprawił ci prawdziwą radość, a jednocześnie uświadomił że pozostałe elementy wyposażenia wnętrza wymagają wymiany.

Tym co musisz zrobić w pierwszej kolejności jest pozbycie się starego dywanu. I tutaj pojawia się problem. Jaki dywan pasuje do zielonej kanapy?

Co lubi kolor zielony?

Kolor zielony jest kolorem wymagającym. Tym bardziej jeśli jest to głęboka, butelkowa zieleń uznawana za szlachetną. Jakie kolory dobrze się z nią komponują? Przede wszystkim jaśniejsze od zielonego, czyli wszelkie odcienie kremowego, beżu i czasami również szarości wpadające w kolor srebrny. Jeśli chodzi o wybór dywany, to asortyment może się ograniczać głównie do kolorów beżowych i i szarych. Niezwykle ciekawy efekt można uzyskać wybierając szary dywan dekoracyjnie zdobiony srebrzystą, błyszczącą nitką. Nada ona całości arystokratycznego wyglądu, sprawiając że wnętrze stanie się jeszcze bardziej eleganckie i reprezentacyjne.

Dywany z długim czy krótkim włosiem?

Kolejne pytanie dotyczące dywanu pasującego do zielonej kanapy to długość jego włosia. Obecnie bardzo modne są dywany z długim włosiem. Są one miękkie i ciepłe, niestety trudne do utrzymania w czystości. O wiele praktyczniejsze wydają się być dywany z włosiem krótkim. Ich odkurzanie sprawia znacznie mniej kłopotu i wydają się być bardziej eleganckie niż dywany z włosiem długim. Są również od nich tańsze, choć nie jest to regułą. Jeżeli zdecydujemy się na dywan z włosiem krótkim, ale wykonany z naturalnych materiałów jak wełna, przyjdzie nam za niego zapłacić od 1000 złotych wzwyż. Jeszcze droższe są dywany kaszmirowe – tu trzeba liczyć się z wydatkiem ponad 5000 złotych. Oczywiście nikt nam nie każe kupować tak drogich dywanów – alternatywą dla nich są dywany z włókien syntetycznych. Są znacznie tańsze, gdyż można je kupić już w cenie od 300 złotych. Jeżeli poszukujesz eleganckiego i praktycznego dywanu, który zapewni ci najwyższy komfort użytkowania, ale nie masz na niego pieniędzy, potrzebna ci jest pożyczka przez internet. Skorzystaj z niej i rozwiąż wszystkie problemy finansowe od ręki. Pożyczka pozwoli ci kupić dokładnie taki dywan, o którym od zawsze marzyłeś.

Jak pielęgnować nowy dywan?

Co zrobić aby twój nowy dywan wyglądał świeżo i ładnie przez długi czas? Przede wszystkim należy go regularnie odkurzać. W trakcie odkurzania nie tylko usuwamy zalegające między włosami zanieczyszczenia, ale także podnosimy zbite włosie, sprawiając że dywan wygląda o wiele ładniej i wydaje się bardziej puszysty. Od czasu do czasu można również dywanowi zafundować pranie chemiczne, które usuwa większość zabrudzeń i zanieczyszczeń. Jest to konieczne wtedy, kiedy widzimy że traci on swój oryginalny kolor i blask.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter