×

Jakie lampy wybrać do sypialni?

Jakie lampy wybrać do sypialni?

Oświetlenie w sypialni jest szalenie istotne. I wie to każdy, kto spędza w niej czas nie tylko na spaniu. W zaciszu tego arcyważnego pokoju w każdym domu lubimy się zrelaksować, spędzić czas z najbliższą osobą lub poczytać książkę i zmożeni lekturą spokojnie zatopić się w pościeli. Jak zatem doskonale widać, lampy wybrane do sypialni muszą spełniać więcej niż jedną funkcję. Rzadko kiedy możemy pozwolić sobie, aby w tym klimatycznym pomieszczeniu znajdowało się tylko jedno źródło światła.

Czy montować oświetlenie ogólne w sypialni?

My jesteśmy jak najbardziej za! Dlaczego? Przede wszystkim ze względów praktycznych. W sypialni często znajduje się również szafa z ubraniami, a dzięki oświetleniu ogólnemu znacznie łatwiej będzie nam przejrzeć jej zawartość nawet po zmroku. Oświetlenie tego typu będzie również pomocne wtedy, gdy cotygodniowe porządki przypadną na wieczór. Jako oświetlenie ogólne może nam z powodzeniem służyć lampa wisząca. Lampy wiszące w stylu glamour świetnie sprawdzą się do romantycznie, ale i nowocześnie wykończonej sypialni. Mieniące się w świetle kryształki będą sprawiać, że całe wnętrze będzie prezentować się elegancko, świetliście, ale również romantycznie.

Alternatywą dla lampy wiszącej mogą być lampy LED umieszczone obok łóżka. Odpowiednio wysoko zainstalowane sprawią, że uzyskamy odpowiednie doświetlenie najważniejszego mebla w pomieszczeniu. Mogą jednak niewystarczająco oświetlać inne części pokoju.

Czy umieścić oświetlenie wokół łóżka?

Na to pytanie pośrednio odpowiedzieliśmy już krótko powyżej. Chcielibyśmy jednak nieco bardziej się na ten temat rozpisać. Lampy wokół łóżka umieszcza się najczęściej przy wezgłowiu. Mogą znaleźć się one po jednej jego stronie lub po dwóch – w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, a także ile osób będzie spać w łóżku. Doskonale sprawdzą się w tej roli kinkiety, które dostarczą nam dostateczną ilość światła wtedy, gdy będziemy chcieli przed zaśnięciem chwycić jeszcze za lekturę.

Alternatywą dla kinkietów będą lampki nocne. Nie wymagają one montażu – tak, jak kinkiety – a do ich instalacji wystarczy jedynie pasujący do wnętrza stolik. Będą one również bardzo dobrą opcją dla tych osób, które lubią poczytać lub popracować jeszcze w łóżku.

Nastrojowe oświetlenie – w jakie warto zainwestować?

Sypialnia bez nastrojowego oświetlenia? Trudno to sobie wyobrazić, dlatego koniecznie musimy napisać także o nim! W tej kwestii warto postawić na punktowe LED-y, taśmy, czy też innego rodzaju niewielkie źródła światła, które możemy umieścić na podłodze. Coraz częściej do sypialni wkradają się również lampy podłogowe. Będą one doskonale prezentować się w dużej sypialnej przestrzeni, jak i tej mniejszej. W małych pomieszczeniach wybierzmy te lampy, których światło możemy skierować na sufit – to optycznie powiększy wnętrze. Bardzo korzystnie wyglądają również lampy podłogowe z przezroczystym kloszem – nadają one całemu wnętrzu ciepłego i przytulnego klimatu.

Nie bój się eksperymentów ze światłem w swojej sypialni. Możesz wypróbować wiele wariantów. Pamiętaj, że na zwrot w naszym sklepie masz 30 dni.

Artykuł powstał we współpracy z ekspertami sklepu z oświetleniem Szykownydom.com

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.