×

Jakie powinny być kabiny prysznicowe?

Jakie powinny być kabiny prysznicowe?

Bez wątpienia, kabina jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Zajmuje dużą jej część i łatwo rzuca się w oczy ze względu na swoje gabaryty. Jakie więc powinny być kabiny prysznicowe? Czy może warto czasem zastępować je wannami?

Bez wątpienia, kabina jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Zajmuje dużą jej część i łatwo rzuca się w oczy ze względu na swoje gabaryty. Jakie więc powinny być kabiny prysznicowe? Czy może warto czasem zastępować je wannami?

Rozmiary kabin prysznicowych

Niewątpliwie, dostępne kabiny prysznicowe występują w bardzo różnych rozmiarach. Ponadto, przeważnie można również zamówić kabinę w konkretnym rozmiarze, dopasowanym idealnie do danej łazienki. Wydaje się, że kwestia wielkości, zarówno szerokości, jak i długości i wysokości jest wyjątkowo ważna.

Przede wszystkim, pod uwagę należy brać rozmiar łazienki. Jest to oczywiste, że im większa jest łazienka, tym większa może być kabina prysznicowa. Jednakże, jeśli łazienka jest wąska, a na dodatek jeszcze połączona z toaletą, decyzja o dużej kabinie prysznicowej będzie bardzo zła. Rzecz w tym, że przestrzeń w łazience również jest ważna i jeśli cała zostanie zajęta przez kabinę, korzystanie z tego pomieszczenia będzie po prostu bardzo niekomfortowe.

Ponadto, kabiny prysznicowe powinny oczywiście być również dopasowane do ich użytkowników .Chodzi o to, że jeśli z danej łazienki korzystają wysokie osoby, kabina również powinna być wysoka. Schylanie się do baterii prysznicowej jest bardzo uciążliwe i trudno sobie wyobrazić, aby musieć to robić każdego dnia. Ludzie nieco bardziej pulchni powinni natomiast zdecydować się na szerszą kabinę. Wszystko po to, aby kąpiel nie była tylko obowiązkiem, ale również przyjemnością.

Stylizacja wnętrza łazienki

Bez wątpienia, kupując kabiny prysznicowe trzeba również uwzględniać wystrój łazienki. Chodzi o to, aby dopasowywać je kolorystycznie. W niektórych łazienkach dominuje kolor srebrny i czarny. W takim przypadku, również w takich kolorach powinna być kabina prysznicowa. Jednak jeśli łazienka jest bardziej tradycyjna, to znaczy dominuje w niej biel, to również kabina prysznicowa powinna być raczej właśnie biała. Coraz popularniejsze są jednak w pełni przeszklone kabiny, które rozwiązują problem dopasowania do wnętrza, gdyż pasują właściwie do każdej stylizacji.

Kabiny prysznicowe czy wanny?

Bez wątpienia są zwolennicy kabin prysznicowych, ale nie brakuje również entuzjastów kąpieli w wannie. Na pewno zaletą wanny jest możliwość wzięcia leżącej kąpieli w gorącej wodzie i pianie. Jednakże, z drugiej strony kąpiel w kabinie prysznicowej również może być relaksująca. Ponadto, jest ona przeważnie wygodniejsza. Co więcej, o wiele łatwiej wziąć szybką kąpiel w kabinie niż w wannie, w sytuacji, gdy nie ma dużo czasu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.