×

Jakie tapety do pokoju?

Jakie tapety do pokoju?

tapetyDekoracja mieszkania to długi, wieloetapowy proces, w którym faktura ścian odgrywa szalenie ważne znaczenie. Nic zatem dziwnego, że tapety do pokoju cieszą się tak ogromną popularnością, które nie tylko pozwalają optycznie powiększyć dostępną przestrzeń, ale również odwrócają uwagę od mniej reprezentatywnych jej części. W ofercie wielu producentów znajdziemy cztery podstawowe typy tapety. Pierwszą z nich stanowi dekoracja fizelinowa, świetnie tuszująca mankamenty ścian. Charakteryzuje się większą wytrzymałością oraz możliwością mycia.

Tapety do pokoju mogą występować w formie papierowej. Są najtańsze, ale również najmniej trwałe. Sprawdzają się wyłącznie w suchych pomieszczeniach. Co ważne, nie można ich myć, gdyż czyszczenie w istotnym zakresie skraca ich żywotność. Tapety winylowe to kolejna propozycja serwowana przez sprzedawców, będąca jedną z najtrwalszych produktów. Do jej atutów można zaliczyć odporność na zabrudzenia, zadrapania, co w przypadku posiadania małych dzieci okazuje się być sprawą szalenie ważną. Można je myć, bez obaw o pozostawienie smug czy przebarwień. Tapety do pokoju mogą występować także na włóknie szklanym. Ich cechą charakterystyczną jest cienka powłoka, stąd też polecana jest wyłącznie do pomieszczeń o równej powierzchni. Można ją malować i uzyskać interesujące efekty końcowe. Niestety, jej mankamentem jest fakt, że jest trudna do usunięcia, co sprawia, że odrywa się wraz z tynkiem. Dlatego przed podjęciem decyzji, co do jej kupna, należy się uprzednio poważnie zastanowić.

Wybierając tapetę do pokoju słonecznego i przestronnego, możemy wybierać spośród energetycznych, intensywnych kolorów. Optymalne zatem będą duże, wyraziste wzory, nadające wnętrzu charakteru. Równie ciekawą propozycją są jasne tapety z małymi wzorami, które wprowadzą przyjemną atmosferę. Należy jednak pamiętać, aby nie było na niej zbyt dużej ilości drobnych elementów, gdyż wówczas zamiast ciekawego efektu aranżacyjnego, wprowadzimy wrażenie przytłoczenia i chaosu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.