×

Jakie zalety mają panele ścienne tapicerowane?

Jakie zalety mają panele ścienne tapicerowane?

Coraz częściej wybieranym dodatkiem aranżacyjnym są panele tapicerowane, które idealnie odnajdują się przede wszystkim w sypialni i salonie. Stanowią one praktyczną dekorację, która świetnie nadaje się do wykończenia ściany, szczególnie przy wezgłowiu łóżka.

Panele ścienne tapicerowane dostępne są w różnych wielkościach, kształtach i wzorach, co daje ogromne możliwości aranżacyjne. Warto poznać zalety tego rozwiązania, bo jest ich wiele.

Czym są panele ścienne tapicerowane i czy warto się nimi zainteresować?

Panele tapicerowane składają się z płyty wiórowej, pianki poliuretanowej lub gąbki oraz tkaniny obiciowej. Mogą mieć one różną grubość, zwykle wynosi ona od dwóch do sześciu centymetrów. Można liczyć na szeroki wachlarz wyboru odnośnie tekstury paneli, to samo dotyczy kolorów, wzorów i kształtów. Bogactwo asortymentu sprawia, że nie ma problemu z dobraniem paneli ściennych do aranżacji wnętrza, indywidualnych potrzeb i preferencji. Panele mogą być w wersji zarówno minimalistycznej, jak i bogato zdobionej. Do dyspozycji są modele płaskie, wypukłe czy nawet akustyczne. Jeśli komuś zależy nie tylko na walorach dekoracyjnych, ale chce również wyciszyć pomieszczenie, to powinien wybrać panele akustyczne składające się z kilku warstw. Są one najgrubsze, na ich korzyść przemawiają też właściwości termoizolacyjne. Za pomocą paneli tapicerowanych możliwe staje się wprowadzenie do pomieszczenia przytulności, zwiększenie komfortu. Tego typu dekoracje ścienne można zamówić przykładowo na stronie https://paneletapicerowane3d.pl/.

Panel ścienny tapicerowany będzie mile widziany przede wszystkim w pomieszczeniach eleganckich, urządzonych w stylu nowoczesnym i glamour. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się wygoda i estetyka. Panele wspaniałe nadają się do pokoju dziecięcego, można ułożyć z nich ciekawy wzór. Zabezpieczą one ścianę i jednocześnie ochronią dziecko przed groźnym w skutkach upadkiem. Jest to sposób na uatrakcyjnienie przestrzeni, panele mogą mieć nawet kształt trójkątów czy sześciokątów. Świetnie nadają się do stworzenia unikalnej mozaiki. Nie brakuje też paneli o monochromatycznym wzorze czy nawet w wersji 3D, co pozwala uzyskać efekt trójwymiarowości. Powłoka tego typu paneli jest hydrofobowa, czyli wodoodporna. Odpycha ona cząsteczki wody, nie wsiąkają one w strukturę materiału. Montaż paneli tapicerowanych jest niezwykle łatwy, można sobie z tym poradzić samodzielnie. Zajmuje to niewiele czasu, nie są nawet potrzebne jakieś specjalne narzędzia. Jeśli panele mają zachować swoje pierwotne walory użytkowe i estetyczne, to wymagają regularnego czyszczenia i impregnacji. Należy pielęgnować je w taki sam sposób, jak pozostałe meble tapicerowane.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter