×

Jakie znamy rodzaje pomp na polskim rynku?

Jakie znamy rodzaje pomp na polskim rynku?

Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z instalacjami wodnymi niezbędnym elementem do ich prawidłowego funkcjonowania są różnego typu pompy wodne. Używane są do ogrzewania budynków, podgrzewania wody i zaopatrzenia w wodę, mają szerokie zastosowanie w wielu działach gospodarki. To pompy odpowiadają za sprawny przepływ wody pod odpowiednim ciśnieniem.

Światowym liderem w produkcji nowoczesnych pomp jest firma Grundfos kładąca szczególny nacisk na to, by jej produkty były jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Pompy Grundfos mają zastosowanie w domu, ogrodzie, ale też w przemyśle , rolnictwie i gospodarce wodno – ściekowej.

Inną marką o światowym zasięgu jest firma Lowara produkująca pompy ze stali nierdzewnej. Pompy od tego producenta znajdują zastosowanie zarówno w przemyśle jak i w gospodarce wodno – ściekowej.

Międzynarodowy koncern Xylem słynie z innowacyjności, a pompy tego producenta charakteryzują się m.in. mniejszym zużyciem energii. Zaopatruje w urządzenia branżę budowniczą, rolnictwo, obiekty użyteczności publicznej. W polskim oddziale tego koncernu produkowane są pompy suche i zatapialne.

Renomowana marka Flygt jest producentem pomp zatapialnych. Pompy Flygt cechuje efektywność i niskie koszty eksploatacji. Są też ponadprzeciętnie odporne na korozję.

Firma Vansan może pochwalić się kilkudziesięcioletnią tradycją w produkcji pomp głębinowych, pionowych pomp turbinowych, pomp osiowych, geotermalnych i jednostopniowych odśrodkowych.

Japońska firma Ebara wykonuje pompy z chromoniklowej stali i żeliwa. Wykorzystywane są w przemyśle, budownictwie, transporcie i rolnictwie, ale też w gospodarstwach domowych i drobnym przemyśle.

Możemy się też pochwalić rodzimą produkcją pomp. W czołówce producentów są:

Hydro-Vacum specjalizujący się w pompach samozasysających, głębinowych, próżniowych i zatapialnych.

Wilo producent pomp i systemów pompowych przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz sanitarnych.

LFP Leszno – fabryka pomp ze 145-letnią tradycją, która produkuje pompy cyrkulacyjne i obiegowe sterowane elektronicznie, pompy liniowe, jednostopniowe oraz klasyczne standardowe ze sterowaniem elektronicznym.

Wszystkie wymienione w artykule pompy są dostępne w specjalistycznym sklepie wirpomp.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter