×

Jastrych cementowy nadal popularny

Jastrych cementowy nadal popularny

jastrychJastrych, czyli szlichta jest posadzką bezspoinową lub podkładem pod podłogę z płyt prefabrykowanych. Niewielka warstwa, która powstaje by dać podkład pod późniejszy materiał wierzchni podłogi i pozwolić mu swobodnie pracować pod obciążeniem. Podstawowym zadaniem jastrychu jest jednak wyrównanie lub wypoziomowanie powierzchni podłogi.

Obecnie najczęściej stosowane w budownictwie są jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe, czyli inaczej gipsowe. jastrychy emulsyjno-bitumiczne oraz jastrychy asfaltowe. W przeszłości do wykonywania posadzek bezspoinowych stosowano często jastrychy magnezjowe.

Jastrych cementowy charakteryzuje się wyjątkowo równą i gładką powierzchnią. Ponadto, cementowy jastrych tworzy jeden z najmocniejszych podkładów pod przyszłe podłogi. Łatwe jest prowadzenie prac posadzkarskich, w tym układanie paneli, czy płytek ceramicznych na podkładzie z cementowego jastrychu. Jastrych cementowy posiada podczas prac konsystencję mokrej gleby, można go aplikować w spadkach i znajduje zastosowanie w pomieszczeniach wilgotnych oraz mokrych.

Płynny jastrych cementowy pozwala szybciej przejść do kolejnego etapu budowy czy remontu, ponieważ tworzy równą powierzchnię i nie wymaga zacierania jak tradycyjne jastrychy cementowe – twierdzi Krzysztof Burza, kierownik produktu posadzki Weber – Ponadto płynny jastrych cementowy wysycha bez konieczności szlifowania powierzchni, której wymaga podkład na bazie anhydrytu.

Jastrychy cementowe charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością cementowych zapraw klejowych. Dlatego nie wymagają dodatkowej pracy w postaci przygotowania specjalistycznego gruntu przed przyklejaniem płytek ceramicznych.

Zainteresowanie cementowymi jastrychami jest wciąż duże, więc Saint-Gobain Weber Polska poszerzył swoją ofertę o nowy produkt, czyli weber.floor FLOW. Jest to cementowy, płynny jastrych podłogowy zbrojony włóknami polipropylenowymi, dystrybuowany w formie suchej mieszanki do użycia po wymieszaniu z wodą.

Jastrych weber.floor FLOW jest nowoczesnym rozwiązaniem do tworzenia wypoziomowanych podkładów podłogowych pod płytki ceramiczne, kamienne, panele podłogowe oraz wykładziny dywanowe związane z podłożem cementowym, na warstwie rozdzielającej z folii lub papy, na izolacjach akustycznych z ogrzewaniem podłogowym wodnym lub elektrycznym.

Cementowy jastrych weber.floor FLOW przyspiesza prace przy tworzeniu podłogi. Aplikowanie produktu odbywa się mechanicznie lub ręcznie. Prace nie wymagają dużej ilości wody, co skutkuje mniejszą wilgocią do odparowania. Ułatwieniem pracy fachowców jest możliwość układania jastrychu w pozycji stojącej.

Produkt weber.floor FLOW znajduje zastosowanie wewnątrz nowych lub remontowanych budynków mieszkalnych, jak też w obiektach użyteczności publicznej.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.