×

Kabiny sanitarne WC V20 – charakterystyka i budowa

Kabiny sanitarne WC V20 – charakterystyka i budowa

Nowoczesna architektura stawia przede wszystkim na proste i funkcjonalne rozwiązania. Dotyczy to zarówno konstrukcji obiektów, jak i ich wyposażenia. Kabiny sanitarne WC w tradycyjnym systemie murowanym wyraźnie odchodzą do lamusa i ustępują miejsca systemom nowoczesnym, które buduje się znacznie szybciej, a dodatkowo łatwiej utrzymać je w czystości. Kabiny ze specjalnie przygotowanych płyt znajdziemy już nie tylko w nowo wzniesionych centrach handlowych, ale także w szkołach, urzędach czy przychodniach, które przeszły generalny remont. Dzięki wykorzystaniu tego rozwiązania możemy znacznie lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, a osobom korzystającym z kabin zapewnić komfort. Aby bliżej przyjrzeć się budowie i charakterystyce nowoczesnych kabin, przeanalizujemy kabiny sanitarne WC V20 firmy Sanipol.

Budowa kabiny V20

Kabiny WC V20 firmy Sanipol z siedzibą w Międzyrzeczu zbudowane są z płyt wiórowych P2 o grubości 28-30 mm. Płyty są obustronnie pokrywane laminatem HPL lub obustronnie melaminowane (pokryte papierami, które są nasączone termoutwardzalnymi żywicami). Nie wymagają dalszej obróbki i są dostępne w kilkunastu kolorach. W konstrukcji kabin wykorzystane są także profile aluminiowe i solidne okucia, w standardzie na rdzeniu z ocynkowanej stali, a opcjonalnie ze stali nierdzewnej lub aluminium. Standardowa wysokość całej zabudowy to około 2000 mm, licząc włącznie z prześwitem od posadzki. Możliwe jest również wykonanie zabudowy do sufitu, od posadzki, czy od posadzki do sufitu. W systemie możemy znaleźć także kabiny, które wyglądają tak, jakby były zawieszone w powietrzu. Zabudowa tego typu może być stosowana nie tylko do pomieszczeń WC, ale także na przykład do wydzielenia pomieszczeń biurowych, by zapewnić pracownikom komfort pracy.

 

Charakterystyka kabin sanitarnych V20

Kabiny sanitarne V20 zostały przewidziane do stosowania w pomieszczeniach o normalnej temperaturze oraz wilgotności powietrza. W pomieszczeniach tych powinna być zagwarantowana odpowiednia wentylacja grawitacyjna albo mechaniczna. Materiały, z których wykonane są kabiny, charakteryzuje duża odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu cała zabudowa jest trwała i zachowuje swój pierwotny wygląd przez lata. Pomieszczenia z kabinami systemowymi łatwo jest utrzymać w czystości – same ścianki i drzwi kabin wystarczy umyć lekko wilgotną ścierką, a następnie wytrzeć do sucha, chyba że pojawią się mocniejsze zabrudzenia, wówczas najwygodniej użyć mleczka czyszczącego, unikając jednak intensywnego tarcia. Instrukcja dla ścian systemu Sanipol V20 wskazuje, że raz na sześć miesięcy należy smarować zawiasy i języki zamków odpowiednimi środkami, sprawdzać luzy zamka, rygla i rozet – nie są to więc zadania wymagające, dlatego system jest bardzo chętnie wybierany przez inwestorów i architektów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.