×

Kamienne okładziny ścienne pięknie podkreślają styl jadalni i kuchni

Kamienne okładziny ścienne pięknie podkreślają styl jadalni i kuchni

okladzinyWspółczesne aranżacje coraz rzadziej skupiają się na konkretnych stylach, ale bardzo często stanowią połączenie różnorodnych trendów pojawiających się na przestrzeni wieków. Zwiększa to popularność eklektycznych projektów, w których nowoczesne elementy skrzętnie przeplatają się z klasyką. Dotyczy to zarówno wyglądu zewnętrznego budynków, jak również ich wnętrz. Projektanci chętnie stawiają na gustowną oryginalność, która przyciąga uwagę, choć pozostaje stonowana i uniwersalna. Wśród ciekawszych koncepcji wystroju wnętrz pojawiają się kamienne okładziny ścienne. W niezwykły sposób łączą one klasyczną naturalność i modernizm.

Wyjątkowe okładziny ścienne, takie jak np. te proponowane przez sklep www.marmurowe.pl wprowadzą do wnętrza powiew świeżości i optycznie powiększą pomieszczenie. Ze względu na swoją szczególną trwałość, kamienne okładziny sprawdzą się w kuchni, w której na co dzień pojawiają się liczne substancje o różnych właściwościach fizycznych. Okładzinom z kamienia niestraszne są płyny ani para wodna. Są odporne na działanie czynników zewnętrznych, co sprawia, że można cieszyć się ich pięknem przez długi czas.

Kamienne okładziny ścienne pasują również do pozostałych pomieszczeń w domu. Mogą odpowiadać za oryginalny styl jadalni, gdzie warto dopasować ich wygląd do stołu i krzeseł. Eleganckie, a do tego uniwersalnie łączące się z większością mebli będą okładziny z kamienia, takie jak oferowane przez www.marmurowe.pl białe okładziny z kwarcytu Santorini, albo z czarnego kwarcytu Nero Bianco. Lekkość i spokój wniesie do jadalni biały kwarcyt Bianco Calabria.

Odmian kamieni nadających się do stworzenia wyjątkowych okładzin ściennych jest jednak zdecydowanie więcej, dlatego ich zastosowanie jest tak szerokie. Bez większego problemu można znaleźć kamienie idealnie nadające się do sypialni, korytarza lub biura. Bogata jest również oferta kamieni elewacyjnych, które stosuje się do wykończenia zewnętrznych ścian domu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.