×

Kanały wentylacyjne – zalety i przykłady urządzeń

Kanały wentylacyjne – zalety i przykłady urządzeń


Wentylacja mieszkania czy firmy najczęściej kojarzy nam się z dużymi, psującymi wygląd elewacji bądź wnętrza urządzeniami.

Klimatyzatory, które zajmują przestrzeń, buczą, a do tego przy próbie ich schowania w ścianach, prezentują się fatalnie…

Czy tak musi być? Nie! Rozwiązaniem są nowoczesne kanały wentylacyjne.

Czym są kanały wentylacyjne? Zalety

Przede wszystkim tego typu urządzenia są alternatywą dla metalowych kanałów wentylacji mechanicznej, będących w dzisiejszych budynkach standardem, którego wcale nie chcemy. To właśnie w poszukiwaniu rozwiązania, które pełnić będzie identyczne funkcje, ale wyglądać o niebo lepiej – stworzono kanały wentylacyjne. Krótko mówiąc, stanowią one bardzo dyskretną, ukrytą w ścianach, stropach lub wylewkach wentylację, która nie raz estetycznego zmysłu mieszkańców, sąsiadów, ani pracowników firm. W przypadku zastosowania takich kanałów, cała potrzebna do ich działania instalacja nawiewna i wywiewna jest niemalże niewidoczna!

Urządzenia i instalacja – przykłady

Dobrym przykładem kanałów wentylacyjnych są urządzenia Uniflexplus+ oraz Comair FLX. Opracowane zgodnie z najnowszymi standardami – montowane są tam, gdzie ich nie widać, a działają tak, jak klasyczne systemy wentylacyjne: zapewniając optymalną wymianę zużytego powietrza na świeże i oczyszczając to pierwsze ze szkodliwych związków.

  • W sprzętach Uniflexplus+ zastosowano wentylacyjne kanały o małej średnicy, które podpięte są do specjalistycznych, aerodynamicznych skrzynek. Całościową tworzą one kompletny system wentylacji i posiadają najwyższą klasę szczelności oraz atest higieniczny PZH.
  • W systemach Comair FLX stosuje się natomiast wszystko to, co w uniwersalnym Uniflexplus+ z kanałami 63mm i nowatorskimi powłokami Spectra.

Oba urządzenia można znaleźć na stronie renomowanej marki Comair, w kategorii wentylacja mechaniczna Częstochowa. Przedsiębiorstwo to od lat opracowuje profesjonalne koncepcje instalacji wentylacyjnych dedykowane konkretnym wnętrzom i dopasowane do ich potrzeb, zapewnia przygotowanie dokumentacji z rysunkami technicznymi, ocenia zakres prac instalacyjnych i wycenia je, a następnie wdraża w życie. Dodatkowo, korzystając z ofert wdrożenia przez Comair kanałów wentylacyjnych i innych praktycznych rozwiązań wentylowania pomieszczeń, otrzymuje się szczegółowe konsultacje, uruchomienie instalacji na miejscu i wyregulowanie jej wydajności tak, by była optymalna pod względem zdrowego powietrza w danej przestrzeni i atrakcyjnych dla klienta cen. Warto wiedzieć: wstępna oferta u takich cenionych wykonawców jest całkowicie bezpłatna.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter