×

Karafki do degustacji win i mocniejszych alkoholi

Karafki do degustacji win i mocniejszych alkoholi

karafki do winKażdy smakosz wina i innych mocniejszych alkoholi powinien bezwzględnie zadbać o odpowiednią oprawę podczas degustacji i zaopatrzyć się w specjalne karafki. Producent Sagaform oferuje dwa rodzaje takich karafek: karafkę i 4 kieliszki z kolekcji Paperboat do mocnych alkoholi oraz karafkę do wina z dębowym korkiem z kolekcji Oval Oak.

Pierwsza z nich, mająca bardzo oryginalny kształt latarni morskiej, jest wykonana z ceramiki, kieliszki będące w zestawie są z kolei wykonane z niebieskiego szkła barwionego półprzeźroczystego.

Karafka ta posiada ceramiczny korek, który umożliwia szczelne zamykanie karafki i długotrwałe przechowywanie w niej alkoholu. Można jej także używać do podawania trunków. Jej pojemność wynosi 600 ml. Z kolei karafka Oval Oak jest doskonała do podawania i degustacji win.

Szerokie dno karafki do wina zapewnia odpowiednie napowietrzenie przechowywanego w niej wina, a dębowy korek w kształcie kuli zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami i rozlaniem się trunku. Sama karafka wykonana jest z przeźroczystego, bezbarwnego szkła, a jej pojemność wynosi 2 litry.

Te akcesoria barowe są niezbędne podczas przyjęć, rodzinnych uroczystości, podczas których podawane jest wino i wódka, koniak lub inne alkohole.

Należy pamiętać, że im starsze wino, tym bardziej potrzebny jest mu proces dekantacji, czyli napowietrzenia.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter