×

Kiedy warto wybrać tapetę zamiast farby?

Kiedy warto wybrać tapetę zamiast farby?

Podstawą aranżacji każdego pomieszczenia jest wygląd ścian. Można wykończyć je na wiele sposobów. Sklepy remontowo-budowlane oferują niemalże nieskończone warianty kolorystyczne oraz strukturalne farb, są dostępne także panele ścienne, boazeria, ale to tapety ścienne okazują się tym rozwiązaniem, które zapewnia najwięcej możliwości.

Jeszcze kilkanaście lat temu tapety cieszyły się ogromną popularnością, zwłaszcza w salonach i sypialniach. Były one jednak wówczas bardzo proste – albo jednokolorowe, albo z niezbyt wymyślnym wzorem (np. w paski). Być może to stało się przyczyną tego, że w pewnym momencie tapety ścienne stały się uznawane za niemodne i coraz częściej odchodzono od nich na rzecz innych rozwiązań, zwłaszcza farby.

Szybka metamorfoza pomieszczenia

Ale od jakiegoś czasu tapety ścienne powróciły do łask i cieszą się nie tylko dużym, ale i stale rosnącym zainteresowaniem. Wystarczy zapoznać się z ofertami sklepów posiadających w swojej ofercie te produkty. Tapety są dostępne w przeróżnych, pięknych kolorach i jeszcze piękniejszych wzorach. Tak naprawdę na ścianie można mieć teraz dowolną dekorację – wielkim hitem są na przykład fototapety, na których mogą znaleźć się piękne krajobrazy, postacie z bajek, kwiaty, a nawet zdjęcie nadesłane indywidualnie przez klienta. Możesz więc podziwiać każdego dnia na ścianie piękne widoki, które uwieczniłeś podczas letnich wakacji lub też rodzinne scenki. Możliwości jest naprawdę wiele, a ograniczeniem jest tu jedynie… twoja wyobraźnia!

Odporne na zmywanie – warto zastosować w przedpokoju lub kuchni

Ale współczesne tapety ścienne to nie tylko piękny i niebanalny design, ale również duża trwałość. Nie są one tak bardzo podatne na rozdarcia, blaknięcia, przetarcia i innego rodzaju uszkodzenia, jak to było jeszcze te kilka lat temu. Są one mocne, a przez to mają szansę wytrzymać na ścianach w doskonałej formie przez długie lata – nawet w pokoikach dziecięcych. Sam montaż tapety również nie jest bardzo skomplikowany, choć na pewno wymaga więcej precyzji, dokładności, starań i czasu niż pokrywanie ściany farbą. Wystarczy jednak trochę kleju, zdolności manualnych i po nabraniu wprawy naklejanie tapety stanie się już dziecinnie proste – zwłaszcza takiej jednokolorowej lub w regularne wzory. Wtedy bowiem nie trzeba naklejać jej w stu procentach precyzyjnie, jak to jest w przypadku skomplikowanych i finezyjnych kształtów oraz fototapet. W tych wypadkach – jeśli nie masz doświadczeniu w tapetowaniu – lepiej poprosić o pomoc fachowca.

Tapety ścienne to wspaniałe rozwiązanie dla każdego domu. Warto pomyśleć o nich, planując remont czy zmianę aranżacji.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.