×

Kok po kroku – poradnik sprzątania kuchni

Kok po kroku – poradnik sprzątania kuchni


Kuchnia to serce domu. Tym bardziej, że to właśnie w niej toczy się rodzinne życie – przygotowanie posiłków, a często też ich spożywanie. Gwar rozmów przy stole cieszy jeszcze bardziej, gdy wokół panuje porządek.

Jak sprzątać i dbać o porządek w naszym domu?

Od czego zacząć sprzątanie kuchni?

  1. Pozbieraj brudne naczynia ze stołu i blatu kuchennego, ponieważ im dłużej stoją, tym trudniej je umyć. Jeżeli masz zmywarkę, od razu wsadź brudne naczynia do urządzenia, ale pamiętaj o usunięciu resztek jedzenia z talerza. Bardziej brudne naczynia umieść w dolnym koszu zmywarki, a te lżejsze – w górnym. Warto użyć tabletek do zmywarki All in One marki Ludwik Ekologiczny.
  2. Jeśli musisz zmywać ręcznie nie zostawiaj naczyń w zlewozmywaku. Brudne talerze są znakomitą dla baterii, a gdy zaschną trudno będzie je domyć. Napełnij zlew lub dużą miskę ciepłą wodą i dodaj płyn do mycia naczyń Ludwik Ekologiczny.
  3. Czyste rondle, garnki, patelnie, talerze i sztućce odłóż na swoje miejsce. Nie tylko oczyścisz przestrzeń, ale również ułatwisz sobie dalsze porządki.
  4. Dokładnie wytrzyj blat kuchenny i stół z plam i okruchów. Umyj wszystkie blaty za pomocą mokrej ściereczki i ekologicznej pianki do czyszczenia kuchni. Pamiętaj, żeby usunąć wszystkie uporczywe plamy – zostawianie ich na następny raz sprawi, że będą jeszcze trudniejsze do usunięcia
  5. Nie zapomnij przetrzeć kuchennych frontów, płyty grzewczej, umyć zlewu oraz wyczyścić piekarnika. W tym przypadku również ze wszystkimi uciążliwymi plamami, zaciekami, tłuszczami z niezwykłą łatwością poradzi sobie ekologiczna pianka do czyszczenia kuchni marki Ludwik Ekologiczny.
  6. Ostatnim etapem porządków jest umycie podłogi. Najlepiej, aby została pozamiatana lub pookurzana w celu usunięcia większych zanieczyszczeń. Następnie umyj podłogę płynem uniwersalnym Ludwik, który nadaje się do płytek ceramicznych, drewnianych paneli oraz linoleum.

Porządek z Ludwikiem Ekologicznym

Sprzątanie nie musi odbijać się negatywnie na środowisku, w którym żyjemy. Pierwszym krokiem do sukcesu jest zmiana detergentów na bardziej ekologiczne produkty marki Ludwik Ekologiczny. Produkty te oparte są na w pełni naturalnej i innowacyjnej formule Citric Acid System (płyn do naczyń) oraz Baking Soda System (płyn uniwersalny). Są ekologiczne, bezpieczne i niezwykle skuteczne . Dzięki nim dbasz o planetę, dom i swoją rodzinę.

Wszystkie produkty z linii spełniają wysokie kryteria środowiskowe i zdrowotne. Nie wpływają negatywnie na ekosystemy, dlatego są bezpiecznee dla środowiska i dla naszego najbliższego otoczenia.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter