×

Kominki i magia ogników!

Kominki i magia ogników!

Kominki to coraz powszechniej występujące elementy dające w domu nie tylko ciepło, ale i wyjątkową, bardzo przyjemną atmosferę. Poza tymi standardowymi, powszechne stają się również kominki elektryczne. Palą się one jedynie sztucznym ogniem, działając dzięki zasilaniu elektrycznemu. Można w nich przy pomocy pilota regulować moc płomienia, ale też siłę nagrzania pomieszczenia.

Dają one ciekawy efekt, urozmaicając wystrój wnętrz. Dodatkowo, zapewniają prawdziwe ciepło, które może być jedynym grzejnikiem w niewielkich pomieszczeniach lub uzupełnieniem ogrzewania centralnego.

Kominek klasyczny czy elektryczny?

Kominki są popularnym elementem grzewczym w coraz większej liczbie domów i mieszkań. Decydując się na ich wstawienie, musimy określić, czy interesuje nas kominek klasyczny, czy elektryczny. Ten klasyczny wymaga od nas palenia realnym opałem. Poza tym, jego wstawienie jest dość czasochłonne. Należy zapewnić odpowiednie miejsce na włożenie wkładu.

Poza tym, wiele kominków wymaga odpowiedniego kanału kominowego i wentylacyjnego. Można również wybrać kominek elektryczny, który montuje się na ścianie. Nie wymaga on palenia, wystarczy go podłączyć do prądu i ustawić tak, by dawał określony stopień ciepła.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter