×

Kuchenka do kuchni

Kuchenka do kuchni

Jednym z nieodzownych elementów wyposażenia każdej kuchni jest kuchenka. Bez względu na to, jak często gotujemy, kuchenka po prostu musi znajdować się w naszej kuchni. Pozostaje tylko zdecydować, który spośród kilku rodzajów kuchenek dostępnych na rynku najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

1340839_cooking_with_gas_1Jeszcze kilka lat temu najbardziej popularne były kuchenki gazowe. CI, którzy się do nich przyzwyczaili często nie chcą zmieniać ich na nowocześniejszy model. Czasem zmusza nas jednak do tego sytuacja – nie wszystkie powstające współcześnie bloki i domy są wyposażone w dostęp do gazu.

W takiej sytuacji musimy wybrać między kuchenką elektryczną lub indukcyjną. Obie są zasilane prądem elektrycznym, jednak zasada ogrzewania potraw jest nieco inna. Należy mieć na uwadze, że kuchenka indukcyjna jest nieco oszczędniejsza, jednak wymaga stosowania specjalnych garnków, co nie każdemu odpowiada.

Jeśli chodzi o piekarniki, bezkonkurencyjne są te zasilane prądem. Piekarnik gazowy nie jest w stanie zapewnić nam równie równomiernego pieczenia i precyzyjnego pomiaru temperatury, które mają kolosalne znaczenie przy przygotowywaniu wielu potraw.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.