×

Kuchnie – trendy w 2017 roku

Kuchnie – trendy w 2017 roku

Nie ma tak długiego pomieszczenia w domu czy mieszkaniu jakim jest kuchnia. Poza ładnym wyglądem musi być przede wszystkim funkcjonalnym pomieszczeniem, pozwalającym na wygodne przygotowywanie posiłków. Materiały z których wykonane zostały meble winny być trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Jakimi trendami wyróżniają się kuchnie w 2017 roku?

Półki kuchenne

Jeszcze jakiś czas temu w kuchniach podobnie jak w salonach meble stanowiły zwartą i ścisłą zabudowę. Następnie zaczęto stawiać na różne bryły, które miały być wygodne i pojemne. Ostatnio pojawił się nowy trend dodający specyficznej lekkości aranżacji, a więc dodatnie otwartych półek. Te jak się okazuje są dosyć wygodne i proste do wykonania. Można na nich przechowywać różne przedmioty, np przyprawy, olej lub inne bardzo często wykorzystywane w kuchni przedmioty. Niestety minusem takiego rozwiązania jest konieczność utrzymywania czystości na półce. W kuchni jak żadnym innym pomieszczeniu kurz lubi mieszać się z tłuszczem, brak regularnego sprzątania odbierze otwartej półce całej urody. Warto zatem rozważyć tę opcję, jest to oczywiście jeden z trendów obecnego roku.

Kolorowe fronty i blaty

Bardzo estetycznie i elegancko wyglądają drewniane blaty, bądź blaty posiadające stosowną okleinę. Drewno jako „budulec” ekologiczny i naturalny bardzo fajnie komponuje się z całością. Jest również mile widziane i to w ogólnej aranżacji nawet frontów budynków. Niezwykle przyjemnie komponuje się to innym kolorem frontów szafek kuchennych, w tym wypadku aranżacja może być dowolna, fronty zaś mogą być wykończone na mat lub wysoki połysk. Całość zaś prezentuje się niezwykle okazale i ekskluzywnie. Nie można się oprzeć także wrażeniu estetyki, ładu i harmonii.

Szczególną uwagę zwraca się także na uchwyty, aby te uzupełniały i urozmaicały całość aranżacji. W ich wypadku panuje pełna dowolność, od nowoczesnych po klasyczne rozwiązania.

Ciekawe podejście do rozwiązań mebli kuchennych można zobaczyć w ofercie firmy Smok z Lublina, która jest jednym z liderów producentów mebli kuchennych w regionie. Koniecznie zobacz kuchnie: http://smok.biz.pl/meble-kuchenne. Projekty mebli kuchennych wyróżniają się nowoczesnością i bardzo przemyślanym układem.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.