×

Kupiłem mieszkanie od dewelopera – co dalej?

Kupiłem mieszkanie od dewelopera – co dalej?


W życiu każdego młodego człowieka w końcu przychodzi czas na ustatkowanie się – wtedy zazwyczaj decyduje się na wynajem kawalerki, bądź też jeżeli ma już ściśle określony plan na przyszłość, zakup mieszkania od dewelopera w Trójmieście, Warszawie albo jakimkolwiek innym mieście czy obszarze Polski.

Choć samo przeprowadzenie transakcji nie należy do najtrudniejszych – wystarczy mieć pieniądze i być zdecydowanym, a następnie wybrać jedno z oferowanych mieszkań, tak naprawdę problemy pojawiają się potem. Z czym są one związane?

Co zrobić mając już mieszkanie?

Mieszkania, jakie oferuje deweloper w Trójmieście i gdziekolwiek indziej dostarczane są użytkownikom „pod klucz”, ale zazwyczaj nieumeblowane. Tak naprawdę zatem musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli samodzielnie zająć się wyborem mebli, sprzętu i wszelkiego rodzaju akcesoriów, które pozwolą nam w nim mieszkać w miarę komfortowo. To jednak nie wszystko – jako że mieszkanie w stanie deweloperskim jest umiejscowione w nowo powstałym budynku, nie tylko my się do niego wprowadzamy.

Każdy nasz sąsiad również będzie „nowy”, dlatego też stajemy przed wyzwaniem związanym z zapoznawaniem się z tymi ludźmi. Po zakupieniu mieszkania musimy również przyzwyczaić się, że mieszkamy gdzieś indziej, niż do tej pory – w związku z tym konieczne jest komunikacyjne ogarnięcie okolicy oraz chociażby znalezienie najbliższego sklepu, z którego będziemy zazwyczaj korzystać.

Tak naprawdę jednak już po zakupie mieszkania czekają nas niemal same przyjemne rzeczy, oprócz płacenia ewentualnego kredytu, oczywiście. To dopasowywanie mieszkania do własnych potrzeb, aranżacja, ale też załatwianie bardziej technicznych rzeczy, jak na przykład dostęp do bezprzewodowego (najlepiej światłowodowego, ale to nie zawsze zależy od nas) Internetu. Musimy też dowiedzieć się wszystkiego na temat dodatkowych opłat (między innymi czynszu), czy też sposobu wyrzucania i segregacji śmieci. Są to jednak pomniejsze elementy, które nie powinny nam przysporzyć wielu kłopotów.

Czy tego typu mieszkanie jest zobowiązujące?

Kupując mieszkanie, jakie oferuje deweloper w Trójmieście lub jakimś innym miejscu w Polsce, wydajemy dużo pieniędzy – nie możemy temu zaprzeczyć. Można więc się spodziewać, że taka transakcja jest czymś wiążącym nas na całe życie – nie nic bardziej mylnego. Jeżeli wybierzemy odpowiedniego dewelopera i zdecydujemy się na apartamentowiec w doskonałej lokalizacji, zawsze pozostaje nam opcja wynajmu, która pozwala nie tylko spłacać mieszkanie (w przypadku wzięcia kredytu), ale też realnie na nim zarabiać.

Jest to zatem forma inwestycji na długie lata, a także opcja dla osób, które na przykład dostały pracę poza granicami kraju i są zmuszone na dłuższy czas przestać mieszkać we własnym lokum. Po co miałoby ono stać puste, skoro może być jednym z dodatkowych źródeł naszego przychodu.

Jeżeli z kolei w trakcie mieszkania zdecydujemy się z kolei na jego sprzedaż, zawsze możemy to zrobić – chętnych z pewnością nie zabraknie i nawet jeśli nie zarobimy na tym krocia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasza inwestycja przynajmniej się zwróci.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.