×

Kwiaty doniczkowe we wnętrzach

Kwiaty doniczkowe we wnętrzach

W wielu wnętrzach nieodzownym dodatkiem są kwiaty. Ich soczysta zieleń cieszy oczy i dodaje energii osobom przebywającym w danym pomieszczeniu. Zanim zabierzemy się za dekorowanie swojego mieszkania czy domu przy wykorzystaniu roślin, warto zapoznać się z kilkoma ważnymi zasadami.

1374852_bamboo_plantodstawa to odpowiedni dobór kwiatów. Bardzo ważne jest, by było one dostosowane do naszych upodobań i naszego trybu życia. Jeśli nie mamy zbyt dużej wiedzy o ogrodnictwie, a czasem brakuje nam czasu nawet na zwykłe podlanie kwiatów, nie powinniśmy porywać się na hodowlę bardzo wymagających gatunków. Inaczej szybko doprowadzimy je do stanu, w którym zamiast zdobić nasze mieszkanie będą je po prostu szpecić.

Duże znaczenie ma też odpowiedni dobór doniczek. Ze względu na potrzeby kwiatów powinny one być wystarczająco duże tak, by zapewnić swobodny rozwój bryle korzeniowej. Warto zwrócić uwagę również na kolorystykę i stylistykę doniczek. Ich wygląd powinien być dopasowany do pozostałych elementów wystroju.

Na końcu należy zdecydować o odpowiednim ustawieniu kwiatów w pomieszczeniu. Priorytetem są tu potrzeby konkretnego gatunku rośliny. W dalszej kolejności zwracamy uwagę na to, by kwiat dobrze się prezentował i nie utrudniał w żaden sposób wygodnego korzystania z pomieszczenia.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

1 comment

meblik

Ja lubię super kolorowe kwiaty w donicach raczej stonowanych kolorystycznie – takie coś świetnie ze sobą kontrastuje i naprawde ładnie wygląda.
Przykład: ogrodosfera.pl/donice-lechuza – minimalizm na poziomie.

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.