×

Lampy dekoracyjne

Lampy dekoracyjne

lampa1Lampa, to nie tylko element oświetleniowy, ale również ciekawy dodatek – dekoracja. Prawdziwie designerskie lampy są idealną ozdobą klimatycznej sypialni, pokoiku dziecięcego, a nawet salonu.
Światło jest bardzo ciepłe, a dzięki cotton Ball atmosfera staje się niezwykle nastrojowa. Ta świetliste kule połączone przewodem świetlnym są coraz bardziej lubiane. Występują w wielu opcjach kolorystycznych, mają różną długość i rozmiar.

Dekoracyjne lampy designerskie

Designerska lampa dekoracyjna może też wyglądać inaczej. Na przykład może być umiejscowiona w lustrze. Zawieszona na ścianie, jest praktycznie niezauważalna. Lustro zyskuje oświetlenie, dzięki któremu wszystko widać w nim wyraźniej. A lampa jest jednocześnie idealnym elementem dekoracyjnym.
Można także pokusić się o zakup tak zwanych punktów świetlnych, które są wykorzystywane głównie w przypadku stylu skandynawskiego, a także w obiektach typu bary, dyskoteki czy sklepy. Idealnie jednak w wystrój mieszkania może wpasować się iluminacja świetlna umieszczona na szkielecie z inicjałami imion.
Świetnie sprawdzają się również lampy LEDowe. Steruje się je za pomocą pilota i są wielofunkcyjne, bo prócz oświetlenia stanowią również dodatkowe elementy wystroju wnętrz, na przykład designerskie pufy. Można je odpowiednio rozjaśniać, bądź przyciemniać, a dodatkowo ustawiać odpowiednio wybrany kolor światła. Nadają się one na taras, do ogrodu czy też do klubu. Ale tak naprawdę sprawdzą się w każdym obiekcie, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Wystarczy je naładować, i można używać bezprzewodowo. Wygodnie i designersko. Lampy dekoracyjne, stanowią zazwyczaj dodatkowe oświetlenie, aczkolwiek zdarza się, że te tradycyjne również spełniają funkcję dekoracyjną.
Wspaniale prezentują się także lampy wbudowane w podłogę. Jest to zazwyczaj oświetlenie panelowe, umieszczone między kafelkami, nie rzucające się zbytnio w oczy i dające efekt dopiero wtedy, kiedy zostanie użyte.
W domach z nowoczesnymi wnętrzami, wykorzystuje się także oświetlenie podłogowe prezentujące się jak lampy z zakładu fotograficznego. Światło jest ciepłe, miękkie , odbijające się od wnętrza.
Bardzo designerskie mogą być również tradycyjne lampy sufitowe. Nowoczesne, zupełnie proste, lub wykończone w niezwykły sposób. Typowo minimalistyczne, wpisujące się w sty skandynawski, zawsze będą idealną dekoracją, spełnią więc podwójną funkcję.
Nie trudno jest dobrać do wnętrza odpowiednią lampę. Jeżeli mamy z tym jakikolwiek problem, możemy szukać inspiracji na blogach, w kolorowych pismach o wystroju wnętrz, lub bezpośrednio na stronach sklepów internetowych i producentów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.