×

Lampy nowojorskie

Lampy nowojorskie

Urządzanie wnętrza własnego domu czy mieszkania wymaga sporego namysłu poprzedzonego skrupulatnym zaplanowaniem wielu szczegółów. Pośpiech jest w tej kwestii bardzo złym doradcą. Dotyczy to również oświetlenia.

Zarówno meble jak i dodatki do wnętrz kupowane są zazwyczaj na wiele, wiele lat dlatego warto przed ich nabyciem zorientować się w aktualnych trendach oraz markach gwarantujących ich dobre wykonanie, co najczęściej zapewnia też długą żywotność tych przedmiotów.

Dobór lamp musi współgrać z natężeniem naturalnego światła wpadającego do mieszkania. Im pomieszczenia są lepiej doświetlone z zewnątrz tym mniej dodatkowych punktów świetlnych potrzeba. Jednocześnie decydując się na rozmieszczenie i ilość wiszących lub stojących lamp należy pamiętać, iż pełnią one oprócz podstawowej funkcji oświetleniowej także rolę ozdób tychże wnętrz. Z racji na wizualny charakter lamp ważne przy wyborze staje się dobranie ich tak, by pasowały do rozmaitych zestawów mebli i dobrze komponowały się w różnej kolorystyce.

Ciekawym rozwiązaniem w odniesieniu do kompleksowego zaopatrzenia domu pod kątem oświetlenia wnętrz są lampy nowojorskie. To styl dla osób lubiących niezwykle starannie dobierać wszystkie detale do wnętrz, ceniących tradycję, ale też nowoczesne, idealnie wpisujące się w aktualne trendy wzornictwo. Lampy w stylu nowojorskim można dobrać do praktycznie każdego pomieszczenia – stojące, wiszące i kinkiety, a ich najważniejszą cechą jest ogromna dbałość o szczegóły, precyzja i wysoka estetyka. Nieszablonowe projekty, połączenie metalu i chromowanych akcentów, ciekawe, efektowne tkaniny, a do tego jeszcze kształty zarówno klasyczne jak i geometryczne stanowią o ich wyjątkowości. Kolorystyka opiera się głównie na czerni i bieli, ale nie brakuje też innych kolorów. Całości dopełniają elementy w kolorze srebra i złota. Ponadczasowość wzornictwa sprawia iż lampy tego typu można wkomponować w dowolnie zaprojektowane wnętrze.

Lampy w stylu nowojorskim dodadzą pomieszczeniu elegancji i podkreślą jego wyrafinowany charakter.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.