×

Listwy przypodłogowe białe – na co zwracać uwagę?

Listwy przypodłogowe białe – na co zwracać uwagę?


Na co warto zwracać uwagę, wybierając listwy przypodłogowe do własnego mieszkania?

Przy wyborze ważne są zarówno ich praktyczne cechy, takie jak między innymi odpowiednio dobrana grubość, jak i kwestie wpływające na ich estetykę, w tym przede wszystkim kolor i zastosowane zdobienia.

Jaką grubość listwy przypodłogowej wybrać?

Przy wyborze grubości listew przypodłogowych najważniejszym kryterium powinna być szerokość szczeliny dylatacyjnej pomiędzy podłogą a ścianą. Szczelinę warto mierzyć w kilku miejscach w pomieszczeniu, ponieważ może się zdarzyć, że pomiary te będą się delikatnie między sobą różnić. Szczeliny dylatacyjne są ważne szczególnie w przypadku podłóg drewnianych – drewno „pracuje”, czyli zmienia swoją objętość pod wpływem różnych czynników. Odpowiednio dobrane listwy przypodłogowe powinny z łatwością zakrywać szczelinę dylatacyjną w całym pomieszczeniu, chroniąc ją przed różnego rodzaju codziennymi zabrudzeniami, które mogłoby się w niej zbierać.

Dobierając grubość listew pod kątem szerokości szczeliny dylatacyjnej, można by pomyśleć, że im będą one szersze, tym lepiej. W rzeczywistości jednak przy ich doborze ważne są także inne elementy jak grubość ościeżnic drzwiowych. Jeśli listwy przypodłogowe będą od nich grubsze, powinny być odpowiednio zakończone, żeby przy drzwiach nie było widać ich surowego przekroju.

Kolory i estetyka listew przypodłogowych

Do czego dopasowywać kolor i wygląd listew przypodłogowych? Pod uwagę warto wziąć kolorystykę podłogi, drzwi, ścian, a także dekoracji obecnych w pomieszczeniu i barw, które dominują w jego wyposażeniu. Nie oznacza to, że listwy powinny być w tych samych kolorach, co inne elementy wyposażenia mieszkania – często atrakcyjne wizualnie okazują się kontrastowe zestawienia, popularne w nowoczesnych wnętrzach. Mowa między innymi o wyborze białych listew do ciemnych paneli podłogowych.

Co ważne, listwy przypodłogowe białe dostępne pod adresem https://milagro-design.com mogą być malowane różnymi farbami, przez co w przypadku zmiany aranżacji wnętrza szybko można je dopasować do nowego stylu. Ich malowanie jest łatwe, ponieważ proponowane listwy są całkowicie gładkie i pokryte wytrzymałą żywicą.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter