×

Łóżeczko dla niemowlaka – jak wybrać te najlepsze?

Łóżeczko dla niemowlaka – jak wybrać te najlepsze?


Urządzając pokoik dla nowego członka rodziny, przyszli rodzice dużą uwagę skupiają na poszczególnych elementach jego wyposażenia.

Urządzając pokoik dla nowego członka rodziny, przyszli rodzice dużą uwagę skupiają na poszczególnych elementach jego wyposażenia. Jednym z najważniejszych mebli bez wątpienia jest łóżeczko dla niemowląt, które powinno być nie tylko stylowe, ale przede wszystkim bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. Oferta sklepów meblowych z akcesoriami dla dzieci jest ogromna, co dla jednych jest zaletą, dla innych zaś problemem, bowiem jak z pośród wielu modeli wybrać ten idealny? Zastanawiasz się, który z dostępnych na rynku modeli sprawdzi się najlepiej?

Klasyczne łóżeczka dla niemowląt

Łóżeczka szczebelkowe to klasyczny i ponadczasowy model łóżeczek dla dzieci, który w dalszym ciągu cieszy się dużą sympatią przyszłych rodziców. Tego rodzaju meble wyróżniają się swoim oryginalny wyglądem dodatkowo podkreślającym wystrój aranżacji pokoiku dziecięcego. Warto również wiedzieć o tym, że klasyczne łóżeczka dostępne są w dwóch standardowych rozmiarach, praktycznym rozwiązaniem będzie zakup mebla o większych wymiarach, wówczas łóżeczko posłuży dziecku przez zdecydowanie dłuższy czas. Oprócz klasycznych modeli na polskim rynku nie brakuje także tych bardziej nowoczesnych.

Niezależnie od tego na jaki rodzaj łóżeczka się zdecydujemy, przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy się upewnić czy wybrany przez nas model jest odpowiednio przystosowany dla dzieci. Każde łóżeczko dla niemowlaka powinno spełniać europejskie normy bezpieczeństwa, które określone są następującymi symbolami – PN-EN 716-1:1999 lub PN-EN 1130-1-2001.

Odpowiedni wymiar oraz bezpieczeństwo to dwie najważniejsze cechy na jakie powinniśmy zwrócić uwagę dokonując wyboru łóżeczka dla dziecka. Innymi mogą być dodatkowe funkcje takie jak wyposażenie mebla w praktyczne półeczki, komody lub przewijak.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.