×

Łóżko piętrowe nie tylko dla dzieci

Łóżko piętrowe nie tylko dla dzieci

sypialnia
Jeśli jako dziecko spałeś w piętrowym łóżku, wiesz, co niesie za sobą to rozwiązanie.

Jeżeli jednak przyszło zderzyć Ci się z tym tematem w dorosłym życiu, zobacz, co powinieneś wiedzieć o tego typu legowiskach, zanim zdecydujesz się na kupno konkretnego modelu.

Kiedy warto postawić na łóżko piętrowe?

  • to świetne rozwiązanie w momencie, gdy dzielisz z kimś pokój, ale chcesz spać osobno,
  • łóżko piętrowe sprawdzi się, gdy mieszkasz w małej kawalerce, a pragniesz oszczędzić jak najwięcej miejsca,
  • łóżko piętrowe niekoniecznie musi oznaczać dwa miejsca do spania. Zrób z tego górnego antresolę, a pod spodem umieść biurko, komodę lub sofę dla gości. Połączysz w ten sposób sypialnię z salonem lub miejscem do pracy.

Wskazówki podczas wybierania łóżka piętrowego

1. Zwróć uwagę przede wszystkim na drabinkę. Musi być solidna i zrobiona z antypoślizgowego materiału. Szczeble powinny być też odpowiednio grube – aby kroki nie sprawiały Ci bólu.
2. Łóżka piętrowe są zwykle krótsze od tradycyjnych. Dlatego zadbaj o to, by było możliwie jak najdłuższe. Wówczas posłuży Ci przez większą ilość czasu.
3. Kolejną sprawą związaną z bezpieczeństwem są barierki. Chyba nie chciałbyś wypaść z własnego łóżka podczas snu?
4. Na tapet weźmy również jakość całego łóżka. Podczas wybierania w sklepie sprawdź, czy nie skrzypi i po prostu jest dla Ciebie wygodne.

Łóżko piętrowe dla dorosłego – tak czy nie?

Oczywiście, że tak! Nie dość, że to rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić sporo miejsca (właściciele kawalerek z pewnością to docenią!), to jeszcze jest oryginalne i ułatwiające ciekawą aranżację pomieszczenia. Dorośli nie powinni wstydzić się i sądzić, że łóżko piętrowe to opcja tylko dla najmłodszych. Odpowiednio skomponowane w pokój może stać się jego wizytówką, meblem, który będzie rzucał się w oczy i przemawiał za całe pomieszczenie. Spróbuj!

Artykuł został opracowany we współpracy z internetowym sklepem z meblami – PL MEBLE. Sklep posiada w swojej ofercie świetnej jakości łóżka piętrowe wiodących polskich producentów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.