×

Łóżko piętrowe: wady i zalety

Łóżko piętrowe: wady i zalety

Łóżka piętrowe są najczęściej spotykane we wszelkiego rodzaju noclegowniach, świetnie sprawdzą się także w domkach letniskowych – wszystko dlatego, że zajmują mniej miejsca. Co za tym idzie, stanowią dobry wybór do pokoju dziecięcego, zwłaszcza jeśli mamy niewielkie mieszkanie i w jednym pokoju musi swobodnie spać przynajmniej dwójka dzieci.

Trzeba jednak pamiętać, że zdecydowanie się na właśnie taki model łóżka wiąże się nie tylko z pozytywami, ale ma też swoje wady. Zanim zatem dokonasz zakupu łóżka, upewnij się, czy rzeczywiście nie możesz sobie pozwolić na inną opcję.

Łóżko piętrowe – dobry pomysł?

Pod wieloma względami owszem. Największą zaletą jest wspomniany już fakt, że łóżko piętrowe zajmie zdecydowanie mniej miejsca, dzięki czemu można zagospodarować pomieszczenie tak, by nie marnować ani centymetra wolnej przestrzeni. Właściciele małych mieszkań muszą liczyć się z tym, że najprawdopodobniej nie będą mieli możliwości zapewnić dzieciom osobnych pokoi – a przecież rodzeństwo musi się jakoś pomieścić. Ponadto może się okazać, że spanie na piętrowym łóżku, zwłaszcza jeśli potraktujemy je jako tymczasowe rozwiązanie, może się okazać dla dzieci nie przykrą koniecznością, a wręcz atrakcją.

Wbrew pozorom łóżko piętrowe może też posłużyć jedynakowi, jeśli jego pokój jest wyjątkowo niewielki – niektóre modele, zamiast dolnego łóżka, posiadają np. biurka przeznaczone do odrabiania zadań domowych bądź miejsce na regał na książki. Co więcej, ich cena nie jest zbyt wygórowana, więc nie nadwyręży zbytnio domowego budżetu.

Szukasz wygodnego łóżka do mieszkania? Zajrzyj tutaj: https://expertsnu.pl/

Wady łóżka piętrowego

Taki rodzaj łóżka niestety nie jest tak komfortowy jak standardowe jednoosobowe. Poza mniejszym poziomem wygody, wspinanie się po drabinkach na wyższy materac może okazać się nieco uciążliwe, szczególnie w środku nocy. Osoba wchodząca musi zachować ostrożność, żeby nie zrobić sobie krzywdy i nie obudzić śpiącego poniżej. Łóżka Toruń piętrowe są także wykluczone w pokojach na poddaszu ze względu na dach ze spadkiem.

Jakie łóżko piętrowe wybrać?

Ramy łóżka piętrowego zwykle są wykonane z wytrzymałego drewna bądź z metalu – dobór materiału zależy przede wszystkim od wystroju wnętrza. Poza konstrukcjami dwuosobowymi i jednoosobowymi (gdzie w miejscu dolnego łóżka jest dostępna przestrzeń do zagospodarowania), istnieją nawet modele rodzinne, z dwuosobowym materacem na dole i miejscem dla dziecka na górze, co może sprawdzić się w domkach wypoczynkowych. Co do rozmiaru, dobieramy go tak, by każda korzystająca osoba czuła się wygodnie, zarówno leżąc, jak i siedząc na łóżku.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.