×

Materace wysokoelastyczne. Dla kogo są polecane?

Materace wysokoelastyczne. Dla kogo są polecane?


Problemy ze snem są zmorą współczesności i dotyczą nie tylko osób prowadzących siedzący tryb życia, ale nie omijają też ludzi aktywnych, a nawet sportowców. Przyczyn tego stanu jest wiele, głównie o charakterze zdrowotnym w tym długotrwały stres, ale często przyczyna bezsenności jest prozaicznie banalna, jest nią po prostu niewygodne spanie.

Problem wygospodarowania sypialni na niewielkim metrażu znany jest wielu osobom. Nie każdy wykazuje tyle determinacji, by spać wygodnie na łóżku, a nie na rozkładanej sofie właśnie z braku miejsca na oba te meble. Jest to duży błąd. Skutki niewygodnego spania mogą być odczuwalne po latach i przez wiele lat. Łóżko z dobrym materacem pełni w domu jedną z najważniejszych funkcji choćby przez fakt, iż spędza się w nim przeciętnie 1/3 życia.

Ci z kolei, którzy doceniają wagę sypialni w domu dokonując zakupu łóżka często błędnie kierują się przy wyborze wyglądem jego ramy, mniej zwracając uwagę na jakość i rodzaj materaca. W wielu przypadkach czynnikiem wyboru tego, a nie innego materaca jest cena, im niższa tym materac jest zwyczajnie gorszy. I tak przez pozorne oszczędności późniejszy użytkownik doświadczy problemów z zasypianiem, a niewyspany stanie się mało wydajnym pracownikiem i drażliwym domownikiem.

Jak więc uniknąć błędów jeszcze na etapie wyboru łóżka i dobranego do niego materaca? Czy materac powinien być miękki czy twardy? Czy lepiej kupić materac piankowy czy sprężynowy?

Twardość materaca uzależniona jest od wagi użytkownika – im cięższa osoba tym lepiej, by materac był twardszy. Co do wypełnienia środka warto zwrócić uwagę na takie materace, które odpowiednio zadbają o kręgosłup, a jednocześnie wykażą się długą żywotnością. Obie te cechy występują w materacach wysokoelastycznych wykonanych z gęstej pianki HR o zwiększonej wytrzymałości i sprężystości. Specjalne otworki w wysokoelastycznej piance zapewniają materacom doskonałą wentylację i w odpowiedni sposób odprowadzają z niego wilgoć. Są stosownie profilowane dzięki czemu uzyskuje się różne strefy twardości, a także wzbogacane dodatkowymi warstwami np. z pianki lateksowej.

Decydując się na zakup odpornego na odkształcenia materaca np. w sklepie https://common.sklep.pl/15-materace-wysokoelastyczne zapewniamy naszemu ciału odpowiednią regenerację po trudach całego dnia i zapewniamy właściwą ochronę kręgosłupa co ma kolosalny wpływ na jakość życia.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.