×

Meble kuchenne na zamówienie

Meble kuchenne na zamówienie

kitchen-918865_1280_Niegdyś nie przywiązywaliśmy takiej uwagi do mebli kuchennych. Standardem były drewniane szafki, natomiast dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jakie meble kuchenne obecnie są tymi najpopularniejszymi oraz na co warto zwracać uwagę?

Jednymi z najpopularniejszych mebli zdecydowanie są meble na zamówienie. Powodem, dla których decydujemy się na tego typu meble kuchenne jest wiele. Przede wszystkim meble wykonane na zamówienie dają nam pełną dowolność w kwestii rozmiarów czy unikalnego projektu. Wiele osób, które decydują się na meble na wymiar mówi, że jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie w przypadku kuchni, w której ściany są niewymiarowe i rozmieszczenie standardowych mebli kuchennych byłoby problemem. W dzisiejszych czasach każdy z nas chciałby być oryginalny i posiadać meble nietuzinkowe. Kupując gotowe meble, już zaprojektowane, nie do końca możemy spełnić swoją wizję i zaspokoić swoje oczekiwania. Więc jeśli mamy w głowie pomysł na mebel,a nie ma go w sklepie – zdecydowanie prościej będzie go po prostu zaprojektować na własną rękę. Meble na zamówienie to również sposób na dosztukowanie zniszczonego mebla. Bardzo często komplety kuchenne składają się z kilku elementów, wykonanych w tym samym stylu. Co jeśli jeden z nich musimy wymienić, a sklep już od dawna nie sprzedaje tego konkretnego modelu? No właśnie – zostaje nam tylko i wyłącznie zamówienie mebla.

Faktem jest, że meble na zamówienie będą nieco droższe niż standardowe meble do kupienia w sklepie od ręki. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że mebel przygotowany jest specjalnie pod to jedno zamówienie. Fachowiec musi przyjść, wymierzyć odpowiednio ściany, zamontować mebel, a na samym początku zaprojektować i dobrać odpowiednie materiały.

Oczywiście meble kuchenne mają też jedną bardzo ważną zaletę – są przede wszystkim wygodne. Omija nas cały proces przewożenia mebli, czy montażu. Meble na zamówienie zazwyczaj montowane są przez fachowca, gdyż to wymaga nieco większej precyzji i doświadczenia.

Coraz modniejsze stają się sprzęty kuchenne w zabudowaniu, zamiast tych standardowych, przenośnych jak piekarnik czy zmywarka. Tego typu sprzęty kuchenne wymagają zabudowy, którą zazwyczaj wykonuje się właśnie na zamówienie, ze względu na niestandardowe wymiary, które w każdym przypadku będą inne.

Ostatnio bardzo modne są tzw. wyspy kuchenne, które nie tylko bardzo ładnie się prezentują, ale i są bardzo praktyczne. Na środku mamy blaty, część tzw. roboczą, a wokół szafki i wszystkie inne potrzebne sprzęty. Natomiast ułożenie i sam projekt zależeć będzie tylko i wyłącznie od indywidualnej wizji i oczekiwań.

Reasumując, meble kuchenne na zamówienie są bardzo dobrym pomysłem dla tych, którzy szukają czegoś nietypowego, a nie do końca mogą zrealizować swój pomysł pośród mebli sklepowych dostępnych od ręki. Oczywiście wszystko ma swoje zalety – wadą będzie cena, zdecydowanie dłuższy czas oczekiwania i więcej pracy. Natomiast w zamian możemy liczyć na pięknie wykonany mebel według własnego projektu oraz możemy być pewni, że nikt dokładnie takiego samego mebla mieć nie będzie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.