×

Meble metalowe gwarancją trwałości

meble_metalowe

Meble metalowe gwarancją trwałości

meble_metaloweTradycyjne meble wykonane są z drewna litego. Producenci proponują również wiele modeli z płyt MDF i płyt wiórowych z okleinami drewnianymi. Nowością nadal pozostają meble z metalu. Metal znakomicie prezentuje się w połączeniu ze szkłem – takie projekty mebli doskonale wpisują się w nowoczesny styl minimalistyczny.

Historia mebli metalowych

Początkowo meble metalowe pojawiły się w kolekcjach przeznaczonych do magazynów, warsztatów, hal przemysłowych. Ten odporny materiał znakomicie sprawdza się bowiem w trudnych warunkach, gdzie meble szczególnie narażone są na zniszczenia. Trwałe meble i akcesoria metalowe szybko trafiły również do szatni w wielu firmach (metalowa półka na buty i ubranie, zamykana na klucz, jest bardzo praktyczna), biur, archiwów, bibliotek, hoteli, restauracji, kuchni przemysłowych. Producenci zaczęli proponować regały zaprojektowane z myślą o konkretnym zastosowaniu (np. z półkami na książki, przedziałami na mapy itp.).

Zalety metalu, jako surowca do wytwarzania mebli, z czasem zauważyli również konstruktorzy kolekcji przeznaczonych do domów i mieszkań prywatnych.

Zalety mebli metalowych

Meble metalowe mają szereg zalet, których nie sposób szukać u litego drewna czy materiałów drewnopodobnych. Metal jest bardzo trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne (zadrapania, obicia itp.). Komplety mebli metalowych idealnie sprawdzą się, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz (np. na tarasie czy w ogrodzie). Dużym ich plusem jest wygodna, niekłopotliwa pielęgnacja. Meble metalowe wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Eksploatacja takich kompletów jest więc ekonomiczna (nie trzeba kupować specjalnych preparatów czyszczących, wosków itp.).

Jak meble metalowe wykorzystać do dekoracji mieszkania?

Warto zwrócić uwagę na to, że meble metalowe wcale nie muszą być proste i niezbyt efektowne. Producenci proponują wiele różnych kolekcji. Z powodzeniem, możemy zamówić zestaw wykonany na indywidualne życzenie, który doskonale wpisze się w styl naszej domowej aranżacji.

W sklepach znajdziemy stylowe meble kute, które staną się dekoracją przedpokoju czy ogrodu. Dostępne są praktyczne meble aluminiowe. Pięknie prezentują się również meble wykonane z efektownego brązu. W przedpokoju sprawdzi się stylowy wieszak z metalu. Ciekawym elementem dekoracyjnym będą parasolniki i inne akcesoria metalowe.

W kuchni możemy wykorzystać meble łączące błyszczące aluminium ze szkłem. Takie połączenie prezentuje się naprawdę nowocześnie i efektownie. Ciekawie prezentują się również kolorowe metalowe stoliki, które doskonale wpisują się w aranżacje awangardowe (metal pasuje również do stylistyki pop-art.).

Autorem artykułu jest:
MK-Max.pl – meble, wieszaki, kwietniki metalowe

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.