×

Meble na wymiar: kuchnie i garderoby

Meble na wymiar: kuchnie i garderoby

Większość mieszkańców miast kupuje standardowe meble, jakich jest mnóstwo w każdym salonie meblowym. To prosty proces.

Po zapoznaniu się z ofertą sklepów, obmierzeniu lub nie miejsca w pomieszczeniu, w którym danym mebel uzupełni wystrój wnętrza, zakupie i transporcie, mebel odnajduje swoją lokalizację i na tym proces zakupu się kończy.

Jednak są takie pomieszczenia, w których z różnych względów nie jest możliwe ustawienie standardowych mebli. Czasami decyduje o tym gust właściciela domu czy mieszkania pragnącego posiadać meble inne niż te dostępne w każdym salonie, czasami decyduje o tym geometria pomieszczenia, które ma zostać umeblowane, a czasem po prostu chęć uzupełnienia aranżacji o rzadko spotykany fragment umeblowania.

W takich sytuacjach właściciel lokalu wybiera wariant mebli na wymiar. Najczęściej spotykane w domach czy mieszkaniach są kuchnie na wymiar i garderoby. Umeblowanie kuchni to jedno z najtrudniejszych zadań w nowym domu czy mieszkaniu. Wymaga wiedzy, praktyki i wyobraźni, dlatego najlepiej pozostawić to zadanie fachowcom. Kuchnie na wymiar, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach muszą być przede wszystkim funkcjonalne, a każdy centymetr pomieszczenia wykorzystany. Umeblowanie kuchni musi być bezwzględnie praktyczne, tak aby wykonywane codziennie czynności odbywały się w nich płynnie, bez zakłóceń i możliwie bezstresowo. Kuchnia to również miejsce wspólnego, rodzinnego biesiadowania. Jej funkcji nie można ograniczać do przygotowywania posiłków i przechowywania mebli i akcesoriów kuchennych. To miejsce spotkań całej rodziny, wymiany poglądów i relacji z całego dnia. Dlatego funkcjonalność kuchni nie może rywalizować z jej urodą i przyjazną atmosferą.

To samo dotyczy garderób. Garderoby to najczęściej niewielkie pomieszczenia lub fragment sypialni oddany przez właścicieli na rzecz praktycznej garderoby. Im mniejsze jest to pomieszczenie, tym wymaga większej precyzji projektowania. Każdy centymetr powierzchni garderoby musi być rozplanowany i na końcu zabudowany tak, by zmieścić w niej cały dobytek odzieżowy Pana i Pani domu. Garderoba to miejsce odwiedzane co najmniej kilka razy dziennie, musi być nie tylko profesjonalnie zabudowane, ale doskonale oświetlone i przyjazne.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.