×

Monitoring HDCVI – nowy wymiar technologii przesyłania danych

Monitoring HDCVI – nowy wymiar technologii przesyłania danych

monitoringPojawienie się nowatorskiej technologii HDCVI, której priorytetowym zadaniem jest przesyłanie danych analogowych stało się początkiem nowej ery analogowych systemów wykorzystywanych w profesjonalnym monitoringu.

HDCVI jest pierwszą technologią wprowadzoną na nasz rodzimy rynek, która pozwala na transmitowanie zarówno obrazu w rozdzielczości HD jak i danych o charakterze telemetrycznym przy wykorzystaniu jedynie klasycznego kabla koncentrycznego. Oprócz nowatorskiej funkcjonalności umożliwiającej bardzo szerokie zastosowanie technologii HDCVI w analogowych systemach monitorujących takich jak dla przykładu systemy przemysłowe dodatkową a zarazem szalenie ważną zaletą jest jej niewygórowana cena oraz wyjątkowo prosty montaż nie wymagający skomplikowanych konfiguracji wykorzystywanych w monitoringu urządzeń.

Nowatorska technologia HDCVI umożliwia transmisję obrazu w formacie 1080p lub 720p dzięki czemu może zagwarantować zachowanie wszystkich wymaganych w odbiorze wizualnym jego szczegółów oraz wręcz naturalną głębię barw. Transmitowane dane poddawane są ponadto nieskompresowanej modulacji analogowej dzięki czemu każdy system zabezpieczający, którego funkcjonowanie bazuje na wykorzystaniu technologii HDCVI ma możliwość podglądania obrazu w czasie rzeczywistym co w rezultacie znacznie ułatwia natychmiastową reakcję w razie pojawienia się takiej potrzeby. Kolejnym walorem nie poddawania kompresji transmitowanych danych jest właśnie idealne odwzorowanie kolorów a także szczegółów obrazu.

Dodatkową zaletą jaką charakteryzuje się monitoring CCTV bazujący na wykorzystaniu technologii HDCVI jest możliwość transmitowania danych sterujących w dwóch kierunkach. Gwarantuje to wymaganą komunikację pomiędzy zainstalowanymi kamerami monitorującymi a samym rejestratorem co zwiększa funkcjonalność zdalnego sterowania całym systemem.

Dzięki dużemu zasięgowi transmisji danych, który przekracza nawet pięćset metrów gdy systemy zabezpieczające HDSDI gwarantują swoją funkcjonalność jedynie w zasięgu stu metrów, technologia HDCVI dedykowana jest przede wszystkim do monitorowania dużych obiektów i doskonale może się sprawdzić w zadaniach jakie spełnia profesjonalna telewizja przemysłowa.

W porównaniu do systemów zabezpieczających opartych na standardach HDSDI, których montaż wymaga bardzo wysokiej klasy zastosowanego okablowania – technologia HDCVI pozwala na wykorzystanie do zbudowania funkcjonalnej sieci już istniejącej instalacji dzięki czemu znacznie redukuje koszty związane z jej zainstalowaniem.

Autor artykułu:
eAlarmy – Monitoring i Systemy Alarmowe
www: ealarmy.com.pl
e-mail: sklep@ealarmy.com.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.